PAPIERÓWKA: Z nami postawisz język na nogi

Z myślą o debiutantach i młodych twórcach powołaliśmy do życia nowy projekt literacki. Apelujemy do wszystkich, którzy czują pismo nosem lub chcą je poczuć. Młodych twórców, początkujących autorów.

Papierówka

„Papierówka” to literacki projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie skierowany do młodych twórców, debiutantów, początkujących autorów. Do wszystkich, którzy czują pismo nosem. I tych, którzy chcą je poczuć! To protest-młot na zapełnione szuflady i twarde dyski. Pisać to jedno, a mieć szansę pokazać teksty światu – to drugie. Na spotkania „Papierówki” każdy może przynieść swój tekst, by go przeczytać lub dać do przeczytania. Spotkać sobie podobnych ludzi, którzy pisaniem opowiadają o życiu. To szansa na rozmowę o literaturze i własnych tekstach. Najciekawsze utwory lądują w artzinie „Papierówka. Patchwork” – piśmie stworzonym przez uczestników projektu.

11.10 ŚR 19:00
Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena
Promocja drugiego numeru artzina literacko-kulturalnego PAPIERÓWKA. PATCHWORK
Czarownice, ciało, obcy, przemoc, pedofilia, etat! Czyli autorki i autorzy „Papierówki” w czyśćcu.

Czekamy na teksty do kolejnych numerów artzina. Przysyłajcie własne i przekazujcie wieści innym twórcom, pamiętając, że liczymy również na grafiki i zdjęcia, które wypełnią część wizualną pisma. Czekamy na Was pod adresem: [email protected]sztyn.pl

Wakacyjny ALERT!
„Papierówka” podczas wakacyjnej przerwy nie ustawała w nadstawianiu krytycznego ucha na tętno olsztyńskiej kultury. Przez 10 letnich tygodni bacznie obserwowała i komentowała wszystko to, co działo się w Olsztynie podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2017! Oto recenzje:

Festiwal WSCHÓD PIĘKNA (Olga Żmijewska)
Festiwal WSCHÓD PIĘKNA (Olsztynek, Agnieszka Anna Włodarska)
Koncert warmińskich i szwajcarskich puzonistów (Karol Fryta)
Akcja społeczna PRZYTUL DRZEWO (Mariusz Kwiatkowski)
XXVI Międzynarodowy Festiwal OLSZTYŃSKIE NOCE BLUESOWE (Dariusz Górkiewicz)
XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru WARMIA (Marta Parafińczuk)
Teatr przy stoliku (Marta Parafińczuk)
Warsztaty dla dzieci LATAJĄCY DYWAN WYOBRAŹNI (Mariusz Kwiatkowski)
Koncert Noah Wotherspoona (Dariusz Górkiewicz)