Zapraszamy do Muzeum Nowoczesności

Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b to dwupoziomowa, bogata ekspozycja prezentująca kilkadziesiąt zagadnień związanych z rozwojem cywilizacyjnym miasta i regionu, ale także miejsce dyskusji, wykładów i cyklicznych wystaw uzupełniających. Już 25 kwietnia druga część prelekcji ZAPOMNIANE ULICE OLSZTYNA.

Muzeum Nowoczesności

Tartak przylega do Parku Centralnego i widoczny jest z daleka dzięki przywróconemu mu w trakcie rewitalizacji, wysokiemu kominowi. Stanowi on jedyny zachowany relikt dawnej „dzielnicy przemysłowej” Olsztyna z czasów dynamicznego rozwoju miasta w drugiej połowie XIX i początku XX wieku. Muzeum Nowoczesności, działające w strukturze Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowało dla swoich gości bogatą wystawę prezentującą kilkadziesiąt zagadnień związanych z rozwojem cywilizacyjnym Olsztyna i regionu. Zapraszamy w pasjonującą podróż w czasie, podczas której, przemieszczając się po dawnych tartacznych halach, dowiemy się nie tylko jak wykorzystywano liczne wynalazki i odkrycia, jak produkowano, podróżowano, komunikowano się i wznoszono domy  w nieodległej, ale przecież już zapomnianej  przeszłości – ale także jak wyglądali dawni olsztynianie, jak mieszkali i jakim oddawali się rozrywkom. Galeria portretów olsztynian z dawnych zakładów fotograficznych sąsiaduje w Centrum z „atelier” w którym każdy z gości będzie mógł zrobić sobie stylową fotkę. Atrakcyjność wystaw wzbogacają oryginalne eksponaty, modele oraz szeroka gama interaktywnych multimediów.

Muzeum czynne:
• poniedziałek-czwartek w godz. 11:00-17:00
• sobota-niedziela w godz. 11:00-18:00

Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację:
• tel.: (89) 521 27 41
• e-mail: [email protected]

WSTĘP WOLNY

tartak.mok.olsztyn.pl

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Kwietniowe wydarzenia w Muzeum Nowoczesności:

11 kwietnia / 17:00 / Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b / wstęp wolny
Prezentacja Eksponatu Miesiąca

25 kwietnia / 18:00 / Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b / wstęp wolny
Prelekcja ZAPOMNIANE ULICE OLSZTYNA (cz. 2)