8. Filozofia Filmowo: ROŚLINY – ZWIERZĘTA – LUDZIE

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Kolejne spotkanie dwóch dziedzin, przybliżające problematykę filozoficzną. Atrakcyjnie i nowatorsko.

Program:

10:00-21:00 – wystawa prac studentów i absolwentów ISP UWM „My i oni – oni i my” / kuratorka: dr Anna Drońska (ISP UWM)
10:10 – wykład „Zwierzęta i ludzie – wymiary współistnienia”/ dr Dariusz Liszewski (IF UWM)
11:20 – warsztat kuchni wegańskiej „Etycznie – zdrowo – smacznie” / Agnieszka Szulc i Alicja Soboczyńska (Intergender)
15:00 – warsztat filmowy / Mateusz Mirczyński (KloszArt), Maciej Miller, Łukasz Kamiński (Intergender)
18:00 – pokaz filmu „Wiek głupoty” / Franny Armstrong, Wielka Brytania, 2009
19:50 – dyskusja panelowa „Posthumanizm: filozofia, sztuka, nauka”/ dr Małgorzata Liszewska (UWM), dr Aldona Fenyk (KBiOP UWM), Justyna Banasiak (BWA w Olsztynie), moderator: dr Emilia Konwerska (MOK w Olsztynie)

Program pierwszego dnia festiwalu (26.09) TUTAJ
Program trzeciego dnia festiwalu (28.09) TUTAJ
Program czwartego dnia festiwalu (29.09) TUTAJ

WSTĘP WOLNY

Współorganizacja: Filozofia Filmowo, 15. Olsztyńskie Dni Nauki.

Festiwal sfinansowany ze środków Gminy Olsztyn.