Konkurs Młodych Zespołów FEST MUZA 2017 – eliminacje

Logo konkursu Fest Muza

16 lutego 2017 19:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Polowanie na talenty wydaje nam się mało humanitarne. A wiemy, że takowych w regionie nie brakuje. Wpadliśmy na pomysł konkursu dla młodych kapel z Warmii i Mazur, które marzą o występie przed dużą publicznością. W sali kameralnej pod amfiteatrem pierwsze starcie eliminacyjne! W narożnikach grupy Night Trippers i Guzik. A po koncertach spotkanie z Damianem Lange, wokalistą zespołów Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów.

Night Trippers o sobie:
Gramy rocka i jesteśmy olsztyńsko-dobromiejską mieszanką ludzi z pasją i pomysłami. Zespół istnieje z przerwami od początku 2015 roku. Powstał z inicjatywy Patrycji, autorki tekstów i głównej kompozytorki. Ponadto trzon zespołu stanowią Emil (perkusja) i Patryk (gitara). Nasze największe inspiracje to Tori Amos, Aurora i Marillion.

Guzik o sobie:
Zaczynaliśmy, grając bluesowe i rockowe covery jeszcze pod nazwą A.D.H.D., ale gdy okazało się, że nazwa nie jest zbyt oryginalna, postanowiliśmy zajrzeć do szuflady krawcowej i tak oto powstał Guzik. Początkowa działalność w 4-osobowym składzie nie przynosiła wymiernych rezultatów. Aż pewnego dnia, przy okazji pracy nad innym naszym projektem, w studiu nagrań pojawiła się Martyna Jaskulska, na co dzień związana z Teatrem Muzycznym Buffo. Muzyczna chemia pojawiła się natychmiast. Od tego czasu pracujemy nad własnym repertuarem, a rezultaty naszej pracy możecie usłyszeć na koncertach.

Więcej o konkursie TUTAJ

WSTĘP WOLNY

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie (w ramach programu Akademia Dźwięku).

Sponsorzy nagród:

Logo UWM FM    Logo salonu Elka    Logo RIFF