XXXIX Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego

15 sierpnia 2017 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica

Marta Dramowicz-Wojtacka – organy
Marta Andrzejczyk – recytacja fragmentów „Księgi Hioba”

Petr Eben (1929-2007) – „Hiob”:
I Przeznaczenie
II Wiara
III Przyjęcie cierpienia
IV Tęsknota za śmiercią
V Zwątpienie i rezygnacja
VI Tajemnica stworzenia
VII Pokuta i zrozumienie
VIII Boża nagroda

Marta Dramowicz-Wojtacka
Średnią szkołę muzyczną ukończyła w Olsztynie w specjalnościach organy (pod kierunkiem A. Dramowicz) i rytmika. Studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. J. Serafina oraz dyrygentury symfonicznej i operowej u prof. R. Delekty. Uczyła się także w Graz w Austrii w ramach wymiany Erasmus. Uczestniczyła w organowych kursach mistrzowskich, m.in. u: G. Boveta, M. Sandera czy L. Lohmanna. Występuje jako solistka i kameralistka (m.in. z altówką, sopranem, saksofonem). Jako dyrygent prowadziła orkiestry w Polsce, Niemczech i Austrii. Dyrygowała i organizowała koncerty zespołu Orchestra Temporanea. Była asystentem w Operze Krakowskiej. Na Akademii Muzycznej w Krakowie nauczała czytania partytur i prowadziła zespół wokalny muzyki współczesnej. Uczyła gry na organach i audycji w szkole muzycznej dla dzieci niewidomych. Jest dwukrotną stypendystką ministra kultury. W 2016 r. została zgłoszona do Paszportu Polityki. Szczególnie pasjonuje się muzyką współczesną. Ma w dorobku kilkadziesiąt prawykonań. Współpracuje z zespołem Krakow Improvisers Orchestra. W olsztyńskiej szkole muzycznej prowadzi orkiestry dziecięce i młodzieżowe.

WSTĘP WOLNY

Współorganizacja: Parafia Archikatedralna św. Jakuba