Spektakl Grupy Teatralnej KOKON: ŚMIERĆ KALIBANA

Plakat spektaklu „Śmierć Kalibana”

2 marca 2017 18:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Spektakl odbędzie się w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.

„Śmierć Kalibana” w wykonaniu Grupy Teatralnej KOKON to spektakl mówiący o problemach krajów trzeciego świata, palącym problemie uchodźców, naszym stosunku do nich i pomyśle na rozwiązanie tego problemu. Autorka przedstawienia, Magda Fertacz, to absolwentka studiów dziennikarskich, dramatopisarka, autorka scenariuszy filmowych, piosenek i opowiadań. Laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2008), wyróżniona w Konkursie Radom Odważny (2005). Za„Absynt” zrealizowany przez Aldonę Figurę otrzymała drugą nagrodę na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych [email protected] w Gdyni. To tylko niektóre z jej osiągnięć. Warto dodać, że „Śmierć Kalibana” ma za sobą zagraniczne próby czytane: w Akademie der Kunste w Berlinie i TeatroValle-Inclan w Madrycie.

Reżyseria: Krystyna Jędrys i zespół

Grupa Teatralna KOKON zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na zajęcia, których celem jest przede wszystkim rozwój osobowości poprzez teatr. Finalnym produktem zajęć, tak bardzo upragnionym przez jej uczestników, jest spektakl. Poprzez warsztaty można rozwinąć umiejętność wystąpień publicznych, mówienia prozy, wiersza, dialogów, ale przede wszystkim improwizacji wyzwalających twórczy potencjał.
Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie od 1995 roku. Dotychczas zrealizowała 25 premier, m.in.: „Kopciucha” Janusza Głowackiego, „Dziady” Adama Mickiewicza, „Iwonę księżniczkę Burgunda” Witolda Gombrowicza, „Sny” Iwana Wyrypajewa, „Serenadę” i „Zabawę” Sławomira Mrożka, „Tajemniczego klienta” Igora Gorzkowskiego i „Śmierć Kalibana” Magdy Fertacz. Wielokrotnie nagradzany zespół grał nie tylko w Olsztynie i innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego, ale również w Wilnie, Warszawie, Krakowie i Łodzi, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielu uczestników zajęć weszło na ścieżkę zawodową, wielu spełnia się, tworząc własne teatry alternatywne lub działając w szeroko pojętej kulturze w całym kraju. Tu można znaleźć grono przyjaciół i profesjonalną opiekę. Zajęcia prowadzi aktorka i teatrolog, Krystyna Jędrys.

WSTĘP WOLNY