Spotkanie z grupą Two Timer

Zespół Two Timer

26 marca 2017 11:00

Kamienica Naujacka

ul. Erwina Kruka 3

„Od pomysłu do koncertu w Memphis”, czyli jak tworzyć piosenki – spotkanie z grupą Two Timer, tegorocznymi reprezentantami Polski na International Blues Challenge!

Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Chłopaki grają elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60. i 70. brzmienia. Swoją muzykę określają terminem: „grunge blues na sterydach”.

Repertuar koncertowy oparty jest na własnych utworach i kilku coverach, które od początku istnienia grupy stanowiły inspirację do rozwijania własnego stylu i tworzenia autorskich kompozycji. W kwietniu 2011 roku w poznańskim MM Studio nagrali na żywo autorskie demo, EP-kę „Here it comes”, która wykorzystana została do promocji zespołu na koncertach klubowych, radiowych i festiwalowych. W listopadzie 2013 roku, w trakcie trzech sesji w Studio Perlazza w Poznaniu, zarejestrowali na żywo 13 utworów. Materiał ten znalazł się na debiutanckiej płycie z czerwca 2014 roku. Wówczas zespół wystąpił na Meskalina Blues Festival, a miesiąc później w Niemczech na festiwalu Blues Open Air Niederlehme. W październiku dał koncert na Jimiway Blues Festival 2014.

WSTĘP WOLNY

twotimer.pl
facebook.com/twotimerband

ZDJĘCIA