TATUAŻ: ŚWIĘTE WZORY, MAGICZNE KROPKI

Plakat imprezy

10 lutego 2018 14:00

MIEJSCE: Kamienica Naujacka, ul. Erwina Kruka 3

Kto nie ma tatuażu, ten mieć będzie. Kto ma choć jeden, ten mieć będzie więcej. Prosta zasada wzornictwa ciała, które staje się mapą wewnętrznego świata oraz symbolicznych odniesień.

Święte wzory, magiczne znaki to wydarzenie robione przez ludzi, którzy kochają tatuaże, robią tatuaże i badają historię tatuaży – dla ludzi, którzy może dopiero pokochają tatuaże, a przynajmniej będą chcieli poznać historię malowania i ozdabiania ciała.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą tatuażu i obiecujemy luźną atmosferę, fajną muzyczkę, ciekawych ludzi, a także atrakcje dla najmłodszych, czyli stanowisko Banana-Ink 🙂

Tatuujemy godzinami:

Wściekły Kot:
Pokaz wykonania tatuażu metodą hand poke
Wściekły kot to podróżująca tatuażystka zafascynowana historycznym wzornictwem pochodzącym z różnych epok oraz zakątków świata. W oparciu o wzory tradycyjne tworzy projekty związane z rodzimą kulturą słowiańską, bałtyjską oraz skandynawską.

Warsztaty z Banana Ink

Razem z Banana Ink przez kilka chwil można poczuć się jak tatuator. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu do tatuowania krok po kroku dowiesz się i spróbujesz w praktyce, jak wykonać prawdziwy tatuaż, tyle że na skórce od banana. Zabawa dla każdego.

Jarek Poliwko: Pokaz Gdzieniegdzie
Prezentacja długofalowego projektu, który obejmuje szeroko rozumianą retrospekcję z życia społeczeństwa w połączeniu z nieodłącznym światem materialnym.

Tomasz Raczyński: Indianie Ameryki Południowej i ich estetyka

Współcześni Indianie Ameryki Południowej, mimo powszechnej latynizacji, zachowują swą tradycję i kulturę, co objawia się między innymi w ubiorze i ozdabianiu ciała. Podczas spotkania poznamy bliżej Indian Kuna z Panamy, odwiedzimy też Indian Huaorani z ekwadorskiej Amazonii.

Tomasz Madej: Święte wzory, magiczne kropki

Spotkanie z kustoszem Muzeum Azji i Pacyfiku. Tatuaż przeżywa kulturowy renesans, jednak wiedza o jego pierwotnym znaczeniu i roli, jaką pełnił w społeczeństwach wydaje się być znikoma. Aby odnaleźć jego prawdziwe źródło, udamy się do Azji Południowo-Wschodniej, do szamanów w archipelagu Mentawai i mistrzów tatuażu w Tajlandii. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zestawy do tatuowania z kolekcji autora.

WSTĘP WOLNY