Mok/haloGaleria MOK/wystawy 2010
Michał Brzeziński: „Pamięć wirtualna”
(18.02-2.04.2010)

„Praca >>Pamięć Wirtualna<< konfrontuje doświadczanie pamięci rodzinnej i historycznej ze światem współczesnych mediów, które stają się nie tylko metaforą, ale i przedłużeniem systemu nerwowego. Jest to rodzaj
kozetki psychoanalityka, która spowita jest oparami rozpadającej się opowieści.
Narracje, z których są utkane zręby naszej tożsamości, są rodzajem oprogramowania narzuconego nam w sposób arbitralny przez społeczny kontekst i jego historyczne umocowania. Oprogramowanie wszczepione nam przez historię rodzinną, wytycza granice świata, z którymi musimy się zmierzyć. Kontekst sztuki zakłada odzyskanie wolności/…/
Natura narracji tej pracy jest poniekąd związana z estetyką filmowego dokumentu, oraz filmów z domowego archiwum, jednak sam obraz przypomina raczej uszkodzony interface gry 8-bit. Podmiot zostaje uwolniony od dziedzictwa. System staje się anarchią - groźną utopią dla społeczeństwa i marzeniem dla artystów.”
- Michał Brzeziński

Michał Brzeziński, urodził się w 1975 roku, artysta, teoretyk wideo. Jest absolwentem filmoznawstwa przy Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. Prace jego pokazywane były m.in. w Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Berlinie oraz Londynie. Był kuratorem pokazów VIDEO IDENTITY oraz LIVING VIDEO pokazywanych w Los Angeles Center for Digital Art. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2008 roku.

czytaj więcej >>>

wystawy 2010 >>>


GALERIE

Galeria Amfilada MOK
Festiwal Teatru FOTOgrafii: (do 04.05.2014)
więcej >>
Galeria Spichlerz MOK
Dobiesława Jodzio: malarstwo (do 27.04.2014)
więcej >>
Galeria Rynek MOK
Krystyna Ciszkiewicz: malarstwo (do 18.04.2014)
więcej >>
haloGaleria MOK
Festiwal Teatru FOTOgrafii: (do 18.04.2014)
więcej >>
Galeria Sąsiedzi MOK
Elżbieta Suchowiecka: malarstwo (do 05.05.2014)
więcej >>

INFORMACJE KULTURALNE

 
 

Bilety na spektakl pod znajomym tytułem „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”, który odbędzie się ponownie w środę, 21 maja, o godz. 17.00 w Centrum Konf.-Szkol. UWM, do kupienia w Informacji Kulturalnej MOK przy ul. Dąbrowszczaków 3 oraz w Galerii Rynek MOK przy ul. Stare Miasto 24/25 w cenie 80 zł.

Serdecznie zachęcamy do zakupu pamiątkowego, rodzinnego zdjęcia olsztynian z 20 lipca. Plakaty w cenie 5 zł do kupienia w Galerii Rynek MOK na Starym Mieście.

Klub Literacki Młodych zaprasza na piątkowe spotkania w Spichlerzu MOK o godz. 19.00. więcej

Zapraszamy na spotkania Grupy Teatralnej KOKON w każdy poniedziałek i czwartek. więcej

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nową powieścią Marcina Rabki pt. „Liście”, w której, podobnie jak w powieści „Nocturne” z zeszłego roku, akcja rozgrywa się w Olsztynie, m.in. w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków.

FORUM

stat4u