Szanowni Rodzice,

nie marnotrawmy protestu nauczycieli na polityczne fochy. To sprawdzian nas wszystkich jako wspólnoty, ale też zobowiązanie wobec naszych dzieciaków (oby nie zakpili kiedyś z naszej dorosłości). W idealistycznej, często niewdzięcznej, pracy nauczycieli, ogniskuje się przyszłość naszego kraju. Dlatego pragniemy pomóc. Na czas strajku MOK przygotował specjalną ofertę skierowaną do uczniów i ich opiekunów.

W Muzeum Nowoczesności (ul. Knosały 3b) wolny czas można wykorzystać na zapoznanie się z historią naszego miasta i regionu. Opowiadaną na żywo i zawsze w interakcji z uczniami. Bez szkolnych ławek i tablic, ale z pasją i zacięciem pasjonatów. Na grupy dzieciaków z opiekunami (również rodzicami) czekamy od 12 do 18 kwietnia, w dni robocze w godz. 9:00-15:00.

W Spichlerzu (ul. Piastowska 13), od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-15:00, wszystkie chętne dzieciaki z opiekunami mogą pośmigać w planszówki oraz inne kultowe gry na papier i długopis. Zapraszamy również do naszych zajęć literacko-plastycznych, przygotowywanych w oparciu o ulubione książki, a także do zajęć plastycznych, teatralnych i ogólnorozwojowych „Zamysły Zmysłów”, prowadzonych przez najlepsze animatorki pod słońcem.

Szanowny Nauczyciele,

bez Was nie ma kultury, nie ma języka i słów, nie ma butów, z których chciałoby się wyrosnąć. Trzymajcie się!

Spróbujmy razem złagodzić konsekwencje tej trudnej sytuacji.

Mariusz Sieniewicz
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie