facebook wydrukuj zgłoś błąd

W przyszłym tygodniu ruszają projekty wybrane w drodze przeprowadzonego konkursu Desant Kultury. Trzy różne projekty, trzy różne grupy, trzy różne pomysły na tworzenie kultury w naszym mieście, a uczestnikiem może być każdy, kto będzie chciał kreatywnie działać i współuczestniczyć.

5 listopada w Sali kameralnej pod Amfiteatrem swoją działalność rozpoczyna projekt „Freestyle – Na(m) Wolno”. Prowadzący – Maciek Sujecki i Julian Cimaszkiewicz – różnią się w wielu aspektach życia, ale obaj kochają freestyle. Podczas warsztatów zaprezentują uczestnikom bogatą kulturę hip-hop, a także w praktyce pomogą zmierzyć się trudną z materią jaką jest improwizacja słowna, czyli freestyle. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godzinie 18:00.

6 listopada to dzień, w którym spotkania rozpocznie grupa tworząca projekt „Olsztyn pisze piosenki”. Autor piosenek i dziennikarz muzyczny, Piotr Szauer na zajęcia zaprasza twórców piosenek, ale i tych, którzy chcieliby się tej sztuki nauczyć. Wspólnie z uczestnikami będzie pracować nad konkretnymi utworami, dyskutować na ich temat i tworzyć nowe. Autorskie piosenki, które powstaną podczas warsztatów zostaną zaprezentowane w czerwcu, podczas finału Desantu Kultury. Na zajęciach pojawią się „przyjaciele z olsztyńskiej sceny” – autorzy piosenek w różnym klimacie muzycznym, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. „Olsztyn będzie pisał piosenki” w środy, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem.

Od 7 listopada swoje zmagania rozpoczną twórcy z grupy „Multi Book” Projekt ten zakłada stworzenie miejskiej opowieści za pomocą urywków tekstów, zdjęć, nagrań audio i wideo. Pisarz, dramaturg, autor słuchowisk teatralnych, Łukasz Staniszewski, pokaże jak zrobić to przy użyciu jedynie telefonu komórkowego. Warsztat skierowany jest do tych, którzy funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości i chcą uatrakcyjnić swój przekaz poprzez umiejętności twórcze z zakresu sztuk literackich, fotograficznych i filmowych. „Multi Book” tworzyć się będzie w czwartki, o 17:00 w Spichlerzu, a zajęcia potrwają do końca lutego.