Malarstwo Marka Rachwalika wypełnione jest portretami roślinności: liście wypełzają zza opon, ogarniają świat stworzony ludzką ręką, zagarniają krajobraz w makro- i mikroskali. Wystawie prac zatytułowanej "Under The Sign Of The Black Marek" towarzyszyć będą również inni artyści i badacze, w których pracach natura kolonizuje kulturę, spychając fragmenty cywilizacji na margines. Taka jest twórczość Bartosza Zaskórskiego (który wystąpi w Galerii Dobro 30 listopada) i muzyka jego projektu Mchy i Porosty - pulsująca, organiczna i nostalgiczna. O przymusowym powrocie do wspólnoty pierwotnej i związanym z tym zbliżeniu do stanu natury opowiada najważniejsza książka Tomasza Rakowskiego - "Łowcy, zbieracze, praktycy niemocy". Spotkanie z autorem odbędzie się 6 lutego. W międzyczasie spotkamy się na urodzinach Galerii - złego ptaka, który dwa lata kala swoje gniazdo. Przy torcie spotkamy się 11 stycznia w towarzystwie jednych z najciekawszych postaci polskiej elektroniki - Julka Ploskiego i Lutto Lento.