KURS GWARY WARMIŃSKIEJ (warsztaty przeniesione)

[aktualizacja]

Z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, kurs gwary warmińskiej oraz języka migowego zostają przeniesione na wrzesień. O szczegółach związanych z nowymi terminami będziemy informowali na bieżąco. Osoby, które zgłosiły udział w kursach, zostaną poinformowane również mailowo.

Chętnych do poznania tajników mowy warmińskiej zapraszmy do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie gwary warmińskiej, który rusza już 1 kwietnia. W planach jest 10 zajęć. Spotkania odbywać się będą w środy, w godzinach 17:00-19:00,  w Spichlerzu przy  ul. Piastowskiej 13. Kurs zakończy się w czerwcu.  Poprowadzą go  Edward Cyfus i Izabela Lewandowska.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Chętnych zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń na adres: .

Nabór trwa do 27 marca. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. (informujemy, że wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu kursu). Do udziału zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia.

Kurs będzie częścią projektu "Bo Warnijo polskam krajam... - warmiński dla początkujących". Więcej o projekcie niebawem.

Do pobrania: REGULAMIN uczestnictwa w kursie gwary warmińskiej

Kurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

KURS JĘZYKA MIGOWEGO (NABÓR ZAKOŃCZONY)

Uczestnicy poznają podstawowe zwroty w języku migowym stosowane w sytuacjach życia codziennego. Zaprezentowane zostaną znaki daktylograficzne (alfabet palcowy oraz liczebniki) i znaki ideograficzne. Słuchacze będą mieli okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności, które umożliwiają podstawową komunikację z osobami niesłyszącymi oraz zapoznania się z kulturą osób niesłyszących. Kurs poprowadzi Natalia Teleon. Na pierwsze zajęcia zapraszamy 6 kwietnia, całość potrwa do czerwca (10 spotkań). Uczestnicy spotykać się będą w poniedziałki,  w godzinach 17:00-20:00, w Spichlerzu, przy ul .Piastowskiej 13.

Kurs jest bezpłatny, a na zajęcia obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszenia na adres:  . Nabór trwa do 27 marca. Liczba miejsc jest ograniczona. Na zajęcia zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia.

Współpraca: Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu „Pokonać ciszę” www.pokonaccisze.olsztyn.pl