facebook wydrukuj zgłoś błąd

"Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło"

Niestety nie możemy się spotkać. Ale zlekceważyć też nie możemy. Przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to ważne święto naszej tożsamości, a nie jedynie urlopowy przerywnik między pierwszym i trzecim. Choć flaga narodowa zbyt często bywa zawłaszczana przez ludzką małość, to przecież również i w jej łopocie możemy szukać – i odnajdywać! – poczucie wspólnotowości, tak boleśnie skopane izolacyjnym dyktatem ostatnich tygodni.

Projektem "Flagowa jazda obowiązkowa" Miejski Ośrodek Kultury chce dać wam okazję do celebrowania tego wyjątkowego święta bez konieczności wychodzenia z domu. W sobotę między 12 i 16 na ulicach Olsztyna pojawią się specjalnie na tę okazję przystrojone, esencjonalnie polskie auta: biały polonez i czerwony fiat 125p. Wyposażone w system nagłośnieniowy, przypomną olsztynianom klasyczne utwory o mądrze i szeroko rozumianym patriotyzmie. W te wyjątkowe święto na ulicach Olsztyna zabrzmi twórczość Kultu, Republiki, T. Love i innych tuzów polskiego rocka. Między utworami postaramy się podzielić z wami wiedzą na temat symboli narodowych, samego święta i oczywiście naszej akcji. Wypatrujcie nas na skrzyżowaniach, nadstawcie ucha na nasze głośniki. "Flagowa jazda obowiązkowa" w sobotę od 12 do 16!

W oczekiwaniu na ten dzień, chcemy przypomnieć wam ubiegłoroczny, niezmiennie aktualny film MOK "Zmień to z flagą". Dziś nie mamy możliwości świętować razem, jak wtedy. Ale pamiętajcie: jeszcze będzie przepięknie. Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie!

 

 

Flagowa Jazda Obowiązkowa - Dzień Flagi