facebook wydrukuj zgłoś błąd

MIASTO JEST WASZE! Pod takim szyldem podjęliśmy próbę odrodzenia żywej kultury w Olsztynie. Po lockdownowych ciosach i izolacyjnym bezdechu miasta, przez dwa letnie miesiące udowadnialiśmy szeroką ofertą programową i przystępną polityką cenową, że sztuka na wyciągnięcie ręki jest nadal możliwa. Wzięliśmy odpowiedzialność za lokalną kulturę – i wygraliśmy!

Biorąc udział w dziesiątkach koncertów, kabaretów, teatrów, wystaw, działań animacyjno-edukacyjnych i zrealizowanych projektów OBO, kolejny raz pokazaliście, że kulturalne życie Olsztyna jest sprawą o zasadniczym znaczeniu dla harmonijnego rozwoju miasta. Za to, za wasze zaangażowanie i chęć włączenia się w olsztyński krwioobieg kulturowy, nisko chylimy przed wami czoła i dziękujemy najpiękniej. Wspólnie udało nam się wesprzeć lokalnych artystów i pokazać, że kultura w Olsztynie – nawet mimo pewnych odgórnie narzuconych niedogodności – ma się naprawdę dobrze!

Ta dwumiesięczna przygoda ze sztuką nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów i przyjaciół olsztyńskiej kultury. Piękne Panie i Szanowni Panowie, prosimy o gromkie brawa dla firm Społem PSS w Olsztynie MPEC - Dobra Energia Olsztyna, bez których wiele z tego, co udało się fantastycznie, nie udałoby się wcale. Dziękujemy najgoręcej!

Patronat Honorowy nad cyklem #miastojestwasze sprawował Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Choć wakacje dobiegają właśnie końca, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oczywiście nie zwija żagli. Wypatrujcie nas na horyzoncie już od początku września. Na dobry początek: Karolina Konopka - Niższy biszkopt i Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży! Do zobaczenia na szlaku, bądźcie zdrowi.