facebook wydrukuj zgłoś błąd

W październiku zapraszamy na festiwal literatury Miasto Opowieści, dedykowany twórcom związanym z Olsztynem oraz urban legends. Zanim jednak spotkamy się w trakcie festiwalu, zachęcamy do udziału w bookcrossingowej akcji, która przybliży „olsztyńską” i regionalną literaturę osobom, które z różnych względów być może nie wezmą w nim udziału. Osobom narażonym na wykluczenie społeczno-kulturowe, podopiecznym olsztyńskich świetlic terapeutycznych i domów opieki.

Namawiamy was do podzielenia się książkami, które opowiadają o nas, czyli o naszym mieście i regionie, tworzą wspólnotę twórców Olsztyna i mieszkańców. We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną uruchamiamy Barkę z literaturą. Czeka na niej miejsce dla książek twórców związanych z Olsztynem i regionem, które można podarować i zostawić we wszystkich Filiach MBP oraz w Informacji Kulturalnej MOK Olsztyn.

Akcja trwa do 25 października 2020 r. O finale, czyli dopłynięciu Barki z literaturą do Partnerów akcji, poinformujemy was na naszym FB. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną książki przejdą niezbędny okres kwarantanny.