Znamy wyniki Desantu Kultury! Przez kilka ładnych tygodni po raz kolejny poszukiwaliśmy oryginalnych i niezależnych projektów kulturalnych. Za każdym razem zachwyca nas to tak samo: po naszym apelu do Miejskiego Ośrodka Kultury wpłynęło aż 29 kapitalnych, naprawdę ciekawych propozycji - inicjatyw oddolnych, nieskrępowanych sztampą i instytucjonalnymi gorsetami. Dziś, z niewyspanie przekrwionym okiem i twarzą poczerniałą od kawy, ale też z niekłamaną satysfakcją informujemy, że po bezpardonowych naradach wybraliśmy do realizacji dwa fantastyczne projekty!

🔴 "GłuszczAntyK" to projekt nawiązujący do artystycznego dorobku niezapomnianego Bohdana Głuszczaka i dokonań Pantomimy Olsztyńskiej. W jego ramach powstanie grupa mieszana osób niesłyszących i słyszących. Podczas zajęć warsztatowych pod okiem Krzysztofy Gomółki Pawlickiej będziemy uczyli się integracji i wzajemnego zrozumienia oraz ćwiczyli zagadnienia z zakresu animacji, teatru i pantomimy. A docelowo przygotujemy wspólnie spektakl - finałowe widowisko z obszaru tematyki antycznej!

🔴 Warsztaty Sceniczne "Rap na scenach" to projekt wychodzący na przeciw marzeń młodych i niedoświadczonych raperów z Olsztyna. Prowadzeni przez Roberta Andrzeja Szyłańskiego, doświadczonego MC, machera w studiu nagraniowym i szefa "Rap Zajawki", będziemy uczyli się scenicznej pewności siebie, pracy z mikrofonem, interakcji z publicznością i wszystkich tych 'drobnych' rzeczy, które składają się na dobry występ.

Informacja o naborach do obu grup ukaże się już wkrótce na naszych łamach (strona www i FB). Zaglądajcie do nas i szykujcie się do udziału w najnowszej odsłonie Desantu Kultury!