facebook wydrukuj zgłoś błąd

W zgniłym imperializmie Mikołaj zazwyczaj tryskał krzepkością coca-coli i amerykańsko odkarmionym entuzjazmem. Tymczasem przaśna, PRL-owska wersja Mikołaja vel Dziada Mroza, swojska jak para kaloszy, często miała z nim tyle wspólnego, co butelka Polo Cockty ze swym zachodnim pierwowzorem.

Pamiętasz to jeszcze? Takich wieczorów się nie zapomina. Jak szeptał ci do ucha pachnące watoliną prośby o choć jedną piosenkę... Jak nerwowo poprawiał rogowe okulary na sztucznym, bulwiastym nosie, ocierając rękawiczką pot z zamaskowanego czoła... Jak nocą zaglądał przez komin, by patrzeć jak śpisz...

Wiemy, wiemy. Oczywiście nie chcesz tego pamiętać. Ale nasz terapeuta upiera się, że traumy trzeba przepracowywać. Dlatego proponujemy: prześlij nam swoje zdjęcie sprzed lat z Upiornym Mikołajem! Wspólnie spójrzmy w oczy Ducha Minionych Świąt Bożego Narodzenia, którego nie wymyśliłby nawet Dickens. Wsłuchajmy się w bożonarodzeniowe milczenie owiec i stwórzmy razem najpiękniejszą wystawę, demoniczny miks tandety i majestatu!

I nie zaprzeczaj, po co zaprzeczać. Wiemy, że masz takie zdjęcie. Każdy ma...

Na zdjęcia czekamy do 15 listopada. Możecie skorzystać z poniższego formularza zgłoszeniowego albo przesłać skan lub zdjęcie (format jpg, tiff lub pdf, jakość co najmniej 300 dpi) na adres: animacja@mok.olsztyn.pl, wraz ze skanem lub zdjęciem podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku (plik do pobrania TUTAJ).

Gotową wystawę będzie można oglądać w grudniu.

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie: animacja@mok.olsztyn.pl

To co, powiesz wierszyk? A może nie weźmie cię na kolanko...