facebook wydrukuj zgłoś błąd

Przez trzy ostatnie lata, najczęściej właśnie 29 lub 30 listopada, było tak:

"FAMILIJNE WARSZTATY TWORZENIA KALENDARZY ADWENTOWYCH"

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na artystyczne warsztaty, podczas których wspólnie będziemy wycinać, rysować, kleić i dobrze się bawić, tym samym rozpoczniemy radosny czas oczekiwania na Święta! Ważne – zabierzcie ze sobą rodzinę, fantazję i dobry nastrój!"

...Spichlerz pękał w szwach, a piękne rodziny pracowały zespołowo, dając upust kreatywności i zabierając do swoich domów własne, wyjątkowe kalendarze, odmierzające czas do świąt. Czasami było bardzo wzruszająco, zawsze radośnie. Czasami pracowaliśmy jeszcze na długo po planowanym czasie trwania spotkania… Atmosfera warsztatów tworzenia kalendarzy adwentowych taka właśnie była – nie do opisania, okiełznania, podrobienia. Ojcowie wycinali dzieciom najpiękniejsze bombeczki, zerkając ukradkiem na powstające dzieła na stołach obok. Ich wielkie, czułe dłonie czarowały iście koronkowe śnieżynki zachwyconym córeczkom. Mamy wymyślały kalendarzowe zadania na kolejne dni, takie, które ich rodzinę miały łączyć przez najbliższy miesiąc oczekiwania na Gwiazdkę – no bo kto zna lepiej własną rodzinę i sposoby na nią?

Ten rok jest inny. Tym razem nie możemy spotkać się w radosnym, wspólnym działaniu w Spichlerzu. Jednak możemy choć odrobinę przypomnieć sobie klimat tamtych spotkań, wspomnieć rodzinną zabawę i uśmiechnąć się szeroko pod nosem. Przy okazji, możemy podzielić się instrukcją tworzenia kalendarza adwentowego z wszystkimi! – co prawda w pigułce, ale za to z największych rozmiarów i najserdeczniejszym pozdrowieniem! Mamy nadzieję, że ten film zainspiruje Was do stworzenia własnego kalendarza adwentowego przy rodzinnych stołach. Mamy pewność, że cała najistotniejsza reszta – poza przepisem krok po kroku – jest w Waszych domach, w Waszych rodzinach! Zróbcie bałagan, jak należy! Będziemy szczęśliwi, jeśli podzielicie się z nami efektem Waszej pracy!

Do wykonania kalendarza adwentowego w domu, z rodziną, potrzebne są: 24 pudełka po zapałkach, duża kartka papieru technicznego, nożyczki, klej do papieru i klej 'magiczny', taśma dwustronna, szary papier pakowy i kolorowy papier, naklejki, taśmy, wstążki, sznurek i wszelkie inne kreatywne dodatki oraz wszystko to, co mamy w domu...