facebook wydrukuj zgłoś błąd

Co dzień dociera do nas wiele smutnych informacji, które sprawiają, że wypowiadamy wiele gorzkich słów, narzekamy, martwimy się o siebie i swoich bliskich. W obliczu trudów, jakie serwuje nam 2020 rok, jak nigdy wcześniej potrzeba nam bohaterów. I okazuje się, że oni istnieją – są wokół nas. Znamy ich i codziennie spotykamy na swej drodze.

To wszyscy ci, dzięki którym możemy funkcjonować: panie ekspedientki, u których kupujemy bułki na śniadanie, kierowcy autobusów, którzy wożą nas do pracy, kurierzy, którzy dostarczają nam większe zakupy… Bohaterowie dnia codziennego to także nasi bliscy. Może to mama, która pomaga Ci „ogarnąć” naukę zdalną dzieci, może przyjaciel, któremu możesz się wyżalić, albo sąsiadka, która wychodzi z Twoim psem, gdy jesteś na kwarantannie. W tym trudnym czasie raz po raz okazuje się, że poza powodem do zmartwień, mamy powody do wdzięczności. Dzielmy się życzliwością i nie szczędźmy sobie podziękowań! Kim jest Twój bohater lub bohaterka?

Miejski Ośrodek Kultury, rozpoczynając łańcuch podziękowań, jako superbohaterów czasów pandemii wskazuje medyków, którzy znaleźli się na pierwszej linii covidowego frontu. Przyłączcie się do naszej akcji #DziękiMedykom. Możecie to zrobić na wiele sposobów: nosząc przypinkę, przyczepiając magnes na swój samochód, ustawiając superbohaterską grafikę jako zdjęcie w tle (linki poniżej), lub jeszcze inaczej – wedle własnego uznania i pomysłu wykorzystując rysunki, których autorem jest Karol KRL Kalinowski. Powiedzmy im wspólnie: „Jesteście naszymi superbohaterami!”.

PRZYPINKI I MAGNESY znajdziecie 👉 w galerii „wARTe świeczki” oraz na choinkach ustawionych w kilku miejscach w mieście (pełna lista poniżej). Śmiało zdejmujcie je z choinek i przyczepiajcie na siebie i na swoje samochody (spokojnie, karoseria od magnesu nie ucierpi, co innego od przypinki).

 Nasze choinki znajdziecie tu:
🌲Scena Staromiejska
🌲Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie (Jagiellońska 78) – przed wejściem do izby przyjęć
🌲Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie (Poliklinika) (Aleja Wojska Polskiego 37) – hol
🌲Szpital Dziecięcy (Żołnierska 18a, 10-561 Olsztyn) – hol w budynku dyrekcji i administracji
🌲Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie (Żołnierska 18) – hol główny
🌲Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie – siedziba główna (Niepodległości 44) – hol izby przyjęć
🌲Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie – filia (Aleja Wojska Polskiego 30) – hol główny
🌲Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego (Aleja Wojska Polskiego 35) – przed wejściem od strony ul. Sybiraków
🌲Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie (Aleja Warszawska 30) – hol
🌲Przypinki i magnesy możecie też odebrać w Galerii Warte Świeczki (dawna informacja kulturalna MOK)
 

 

 

Autorem grafiki do akcji #DziękiMedykom jest Karol KRL Kalinowski – rysownik i scenarzysta komiksowy, projektant graficzny, twórca fontu „kaerel”. Ceniony za charakterystyczną kreskę, świetny warsztat i poczucie humoru. Największy rozgłos przyniósł mu wielokrotnie nagradzany komiks „Łauma” o dziewczynce, która odkrywa, że jej babcia była wiedźmą (m.in. nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy komiks, nagroda w kategorii najlepszy polski album komiksowy podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi). Warszawski Teatr Studio przygotował na jego podstawie spektakl „Łauma – bajka zbyt straszna dla dorosłych”. Tworzy też ilustracje do książek („Sztuka rozwiązywania konfliktu zbrojnego” Agaty Dziewulskiej). Za jednominutową animację „Berek” otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts.
Więcej informacji: http://krlcomics.blogspot.com/2011/08/karol-kalinowski-krl.html

Do pobrania: BANER NA FACEBOOK, GRAFIKA POTRÓJNA Z BOHATERAMI, GRAFIKA POJEDYNCZA (RATOWNIK), GRAFIKA POJEDYNCZA (LEKARKA), GRAFIKA POJEDYNCZA (PIELĘGNIARKA)