facebook wydrukuj zgłoś błąd

Podobno na świecie istnieje już ponad 1,83 miliarda stron www. Interent stał się głównym źródłem pozyskiwania informacji o świecie, dla młodych ludzi oczywistym jak oddychanie. Będąc największą skarbnicą wiedzy, sieć niestety stała się również wielkim cyfrowym śmietnikiem. Obok wartościowych treści, na niemal równorzędnych prawach funkcjonują w niej informacje nierzetelne, a czasem również realnie groźne pułapki i zagrożenia.

Jak nie zgubić się w wirtualnym świecie? Jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się po internetowej rzeczywistości, czerpiąc z niej wiedzę i narzędzia do nauki czy rozwijania swoich pasji?

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat na cykl 15 spotkań warsztatowych "Dostępność zasobów cyfrowych online". Warsztaty odbędą się w dniach 19 kwietnia - 9 czerwca 2021. Na spotkanie organizacyjne z dziećmi i z rodzicami zapraszamy 14 kwietnia (środa) o 17:00.

Zajęcia w małej grupie (do 10 osób) będą odbywać się online na platformie Microsoft Teams, dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w środy, w godz. 15:30-17:00.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, ale wymaga deklaracji uczestnictwa w projekcie. Zapisy pod adresem: warsztaty@mok.olsztyn.pl trwają do 7 kwietnia 2021 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie olsztyńskim”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Więcej informacji o projekcie na stronie https://www.siecnakulture.pl/ oraz u koordynatorki projektu pod adresem warsztaty@mok.olsztyn.pl.