Ze ściśniętymi sercami i ogromnym żalem informujemy, że odszedł od nas na zawsze Edward Siedlecki, wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie i cichy bohater olsztyńskiego życia kulturalnego. Nasz przyjaciel i mentor, najlepszy z nas wszystkich. Przez całe dekady Edek był niewzruszonym filarem Działu Technicznego MOK, odpowiadając za realizację niezliczonej liczby wydarzeń kulturalnych. Jego niezastąpiona wiedza, ogromne doświadczenie i godny pozazdroszczenia mądry spokój, od lat stanowiły gwarancję najwyższych standardów, z których czerpaliśmy wszyscy. A przy tym wszystkim, Edek był po prostu dobrym człowiekiem.

Bywa, że nadużywa się tej frazy, ale wraz z odejściem Edka – to naprawdę jest koniec pewnej epoki. Przyjacielu, będzie nam Ciebie brakowało.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w pożegnaniu Edwarda Siedleckiego informujemy, że pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia. Uroczystości rozpoczną się mszą żałobną w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Bajkowej o godzinie 13:30. Ceremonia pochowania urny z prochami Zmarłego odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej. Ze względów pandemicznych sugerowany jest udział w ceremonii cmentarnej.