Z przyczyn organizacyjnych otwarcie wystawy, wbrew zapowiadanej wcześniej godziny 17:00, odbędzie się godzinę później, tj. o 18:00.

- Wejście na wystawę będzie odbywało się co godzinę, o pełnych godzinach, tj. w dniu otwarcia odbędą się trzy projekcje: o godz. 18:00, 19:00 i 20:00. W kolejne dni wejścia będą odbywały się od godz. 11:00, również co godzinę i o pełnych godzinach.

- Rządowe obostrzenia niestety wymuszają na nas restrykcyjne przestrzeganie limitu maksymalnie 17 osób przebywających jednocześnie w Zajezdni trolejbusowej. W pełni podzielamy wasze rozgoryczenie tym faktem, ale w tej sprawie mamy całkowicie związane ręce.

- Z drugiej strony, charakter i specyfika wystawy pozwalają na limit maksymalnie 40 uczestników oprowadzanej grupy.

- Jedynym sposobem na pogodzenie dwóch powyższych punktów, przy umożliwieniu obejrzenia wystawy prac Zdzisława Beksińskiego jak największej liczbie osób i jednoczesnym przestrzeganiu przepisów prawa, jest każdorazowe wpuszczanie na teren wystawy 17 osób bez względu na kwestię bycia przez nie zaszczepionymi przeciw COVID-19 oraz dodatkowych 23 osób zaszczepionych.  Jest to jedyna możliwość dostosowania się do odgórnych restrykcji (17 osób) i maksymalnego zwiększenia liczby oglądających (łącznie 40 osób).

- W związku z powyższym uczestnictwo w wystawie, w pierwszych dniach jej funkcjonowania (tj. 22-25.07), będzie możliwe wyłącznie za pobraniem BEZPŁATNEJ WEJŚCIÓWKI, dostępnej zarówno na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl, jak i w stacjonarnych punktach MOK, tj. w Galerii Dobro, Galerii "Warte Świeczki", Muzeum Nowoczesności,