facebook wydrukuj zgłoś błąd

Na każdym osiedlu (Podgrodzie i Mleczna, Zatorze, Dajtki, Kormoran) na „dzień dobry” odbędzie się sąsiedzkie śniadanie, a na „do widzenia” – rodzinna gra terenowa.

Czas „pomiędzy” wypełnimy WARSZTATAMI:

  • „Osiedle jako opowieść” oraz „Opowiedz mi swoje osiedle”, czyli ćwiczenia ze storytellingu. Do snucia opowieści o osiedlu i „przekuwania” osiedla na opowieść zachęci Agnieszka Kacprzyk (Słowo Daję).
  • Warsztaty kreatywno-koncepcyjne dla dorosłych „Jak ci się żyje, sąsiedzie? Diagnozujemy osiedle”. Do sąsiedzkiej dyskusji na temat osiedla i jego potencjału zaproszą Małgorzata i Piotr Wasyluk (Wasyluk Projektowanie Kreatywne).
  • Dwuczęściowe warsztaty dla dzieci „Co to znaczy, że na Podgrodziu są białe plamy i czy da się je wyprać?”. Młodzi mieszkańcy osiedla zastanowią się nad tym, jak postrzegają osiedlową przestrzeń. Katarzyna Roszkowska (Projekt Miastowy) zachęci do zebrania pomysłów na te części osiedla, które stanowią „białe plamy”.
  • „Osiedle moje widzę ogromne! Osiedle jako przestrzeń wyobrażeń” to z kolei kreatywne warsztaty urbanistyczne dla dorosłych. Wspólnie z prowadzącą (Katarzyna Roszkowska) Uczestnicy tworzą swoje wersje mapy osiedla, a omawiając je, podejmują dyskusję na temat hierarchii ważności i wartości. Być może „urodzą się” pomysły na ulepszenie osiedlowej przestrzeni?
  • Alicja Ruczko (Studio Głosu i Dźwięku Alicja Ruczko) i Patryk Lichota zachęcą najmłodszych mieszkańców do wsłuchania się w osiedle. „Nasze osiedle brzmi i dźwięczy” oraz „Dźwiękowy spacer po osiedlu” to wyjątkowe warsztaty muzyczne, w czasie których zamiast rozmawiać o tym, jak osiedle wygląda, będzie można zastanowić się, jak osiedle brzmi, a może nawet uda się osiedle wyśpiewać.

Najbliższe dwa sąsiedzkie śniadania w naszym kalendarzu wydarzeń: ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE – PODGRODZIE oraz ŚNIADANIE SĄSIEDZKIE – ZATORZE.

Pełne informacje o projekcie INNA MAPA znajdziecie na stronie WWW oraz na stronie FB.