Narodowe święta można spędzać rozmaicie: przemaszerowując, wznosząc albo nawet obchodząc. Można również skorzystać z olbrzymiego dobrodziejstwa historycznego, jakim bez wątpienia jest posiadanie niepodległej kultury.

Dlatego w odpowiedzi na szereg trwożnych zapytań spieszymy poinformować, że 11 listopada MOK Olsztyn pozostanie otwarty dla publiczności! Gorąco zachęcamy was do odwiedzin Muzeum Nowoczesności i Zajezdni trolejbusowej, w których akurat tego dnia o godzinie 12 zostaną zaprezentowane „Samochody prezydenta Mościckiego”. O godzinie 17 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka proponujemy występ zespołu Moderato z programem „Pieśni dla Niepodległej”. Namawiamy też do wizyty w Galerii Dobro, w której nadal podziwiać można wystawę prac Marty Nadolle pt. „Wyślę mu nudesa”. Zapraszamy do Galerii Amfilada, gdzie cały czas pyszni się wystawa malarstwa Artura Sobieszka „Piękno można zniszczyć, a wolność odebrać”.

Świętujmy niepodległość obcując z kulturą!