Tagi: kultura

Gwara warmińska dla początkujących / BRAK WOLNYCH MIEJSC /

/ BRAK WOLNYCH MIEJSC /

Na początku kwietnia, z dumą informowaliśmy, że projekt „Olsztyn leży na Warmii: gwara warmińska wehikułem zagubionej tożsamości” otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska Edycja 2022. Zgodnie z jego założeniami wrzesień w Miejskim Ośrodku Kultury wypełnimy gwarą warmińską. Pojawi się ona w piosence, w komiksie, a przede wszystkim na lekcjach gwary warmińskiej, które poprowadzą eksperci w zakresie kultury, tradycji i mowy warmińskiej: Edward Cyfus i Łukasz Ruch.

Otwieramy zapisy na intensywny, pięciotygodniowy kurs gwary warmińskiej dla początkujących (a będzie to już czwarta edycja kursu!).  Zajęcia rozpoczną się 5 września i zakończą 6 października.

Szczegóły kursu:
prowadzący: Edward Cyfus i Łukasz Ruch
termin: od 5.09.2022 do 6.10.2022 (10 dwugodzinnych spotkań)
spotkania: poniedziałki i czwartki, 17:00-19:00,
miejsce: Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały 3b

zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl do 15 lipca (lub do wyczerpania miejsc)!

Zajęcia są bezpłatne, ale obecność na nich jest obowiązkowa! (będziemy Państwa prosić o podpisanie regulaminu uczestnictwa w kursie)