facebook wydrukuj zgłoś błąd

Kartka dla Seniora to nic wielkiego. Kilka myśli skreślonych naprędce. Parę chwil pracy.
Kartka dla Seniora to coś największego. Odruch serca, którego nie da się kupić pieniędzmi i władzą. Wymierny dowód tego, że nawet do cna sponiewierani obłędem trzeciej dekady XXI - pozostajemy dla siebie Ludźmi.
Nie zgadzamy się na doniesienia o zatomizowanym społeczeństwie. Widzieliśmy Wasze zaangażowanie rok temu, widzieliśmy je dwa lata temu. Dlatego żadne rzekome antagonizmy czy inne bzdurne polaryzacje nie skłonią nas do braku wiary w mieszkanki i mieszkańców Olsztyna. I dlatego kolejny raz najpiękniej prosimy Was i namawiamy: napiszcie parę słów do samotnych podopiecznych domów pomocy społecznej. Podzielcie się z nimi Waszym słońcem, Waszą nadzieją, Waszą czułością. To wciąż pełni życia ludzie, z pasjami i pragnieniami, którzy wskutek chorób i złego losu zapomnieli o tym, jak bardzo są piękni i ważni. Opowiedzcie im o sobie, opiszcie świat za oknem, zapytajcie o zdrowie. Wystarczy kilka słow. Pokażmy im wspólnie, że nie wszystko się skończyło, że nie wolno się poddawać i że wciąż warto. Że nie są samotni.
I że ktoś o nich pamięta.

***

W tym roku wszystko będzie tak samo, tylko inaczej 😎 Na Targu Rybnym ponownie stanie znana Wam z poprzednich lat skrzyneczka świąteczno-pocztowa. W ramach nadania kolorytu i dynamiki olsztyńskiemu życiu kulturalnemu – postawimy ją jednak w innym miejscu. Zmianą będzie również wydłużony termin akcji. Przychylając się do Waszych ubiegłorocznych próśb, skrzynkę na Kartkę dla Seniora pozostawimy aż do 19 grudnia! Nie trzeba dodawać, że inaugracja akcji odbędzie się oczywiście 10 i 11 grudnia podczas wydarzenia 👉 Święta. Dobrze was widzieć!
A mówiąc już całkiem poważnie: naprawdę bardzo liczymy na Wasze serca. To właśnie są te drobne gesty, które zmieniają wszystko.

Na Wasze kartki w tym roku czekają:

Pani Irena (75 lat) jest osobą kreatywną. To miłośniczka podróżowania. Bardzo lubi góry. Świetnie mówi po włosku. W jej towarzystwie trudno się nudzić, jest duszą towarzystwa.

Pan Leszek (75 lat) jest osobą bardzo otwartą. Optymistycznie nastawiony do życia, lubi się śmiać. Leszek jest prawdziwą „złotą rączką”, nie ma rzeczy, której nie potrafiłby naprawić.

Pani Hanna (57 lat) jest osobą bardzo sympatyczną oraz życzliwą. Lubi oglądać telewizję oraz układać wszelkiego rodzaju układanki.

Pani Zofia (78 lat) jest osobą bardzo pobożną. Regularnie opiekowała się kaplicą znajdującą się w DPS-ie, teraz niestety nie pozwala jej na to zdrowie.

Pani Iwona (62 lata) ma artystyczną duszę. Wolny czas spędza tworząc piękne prace plastyczne. Inspiracji lubi szukać w książkach i czasopismach. 

Pan Kazimierz (82 lata) jest pasjonatem śpiewu. Lubi wracać wspomnieniami do dawnych czasów. Osoby, które mają okazję słuchać jego wspomnień, mają szczęście, bo Pan Kazimierz ma niesamowity dar opowiadania. Miłośnik gier karcianych.

Pani Krystyna (68 lat) to prawdziwa miłośniczka słodyczy. Oprócz słodkości realizuje się rękodzielniczo. Ręczne robótki na drutach to jej pasja.

Pani Barbara (78 lat) jest fanką wszelkich rozrywek umysłowych. Wyborna szaradzistka. Ma także artystyczną stronę – lubi rysować i kolorować.

Pani Gertruda (95 lat) jest otwartą osobą. Czas wolny spędza na rozmowach z ludźmi, najlepiej przy dobrej kawie i obowiązkowo ciasteczku. Lubi się stroić.

Pan Władysław (71 lat) jest bardzo pozytywnie nastawiony do życia oraz otoczenia. W wolnym czasie bardzo lubi układać wszelkiego rodzaju układanki. To prawdziwy smakosz dobrej kawy.

Pan Tadeusz (80 lat) jest fanem sportowych rozgrywek. W jego sercu szczególne miejsce zajmuje piłka nożna oraz siatkówka. Kibicuje reprezentacji Polski oraz Stomilowi Olsztyn. Przyjemność sprawia mu słuchanie radia – szczególnie audycji „W Jezioranach” oraz „Przygody Dobrego Wojaka Szwejka”.

Pani Halina (60 lat) miłośniczka audiobooków. W jej sercu szczególne miejsce zajmuje muzyka, której lubi słuchać. Gra na flecie prostym. Pani Halina jest niewidoma.

Pani Barbara Fotografka (64 lata) jest osobą energiczną oraz bardzo wesołą. Ta wesołość przejawia się nawet w jej ubiorze, bo uwielbia kolorowe ubrania. Ma artystyczną duszę. Interesuje się  malarstwem oraz fotografią. Przyjemność sprawia jej kolorowanie postaci z bajek dla dzieci.  Lubi fotografować przyrodę. Pani Barbara słabo słyszący i słabo widzi.

Pan Stanisław (70 lat) jest bardzo wesołym i zabawnym człowiekiem. Nie opuszcza go pogoda ducha. Większość życia spędził na wsi pracując jako rolnik. Zajmował się zwierzętami i uprawą zbóż. Pan Stanisław jest osobą słabowidzącą. 

Pani Anna Czytelniczka (74 lata) chętnie rozwiązuje krzyżówki. Czyta czasopisma oraz książki, najchętniej kryminalne. Lubi słuchać muzyki z lat 80 i 90. W młodości tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca w Olsztynie. Pracowała jako sanitariuszka w szpitalu Miejskim w Olsztynie.

Pani Aldona (72 lata) jest osobą bardzo wesołą i sympatyczną. Cieszy ją wykonywanie prostych prac plastycznych. Przyjemność sprawia jej oglądanie programów rozrywkowych, szczególnie kultowego teleturnieju Familiada. Pracowała w ochronie zdrowia jako rejestratorka medyczna. 

Pani Elżbieta (76 lat) interesuje się tym, co dzieje się w kraju oraz na świecie. Fanka Radia Olsztyn oraz rozwiązywania krzyżówek. Pracowała w Przedsiębiorstwie Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi w Olsztynie jako Inspektor do spraw zakupu zwierząt na eksport. Pani Elżbieta od 21 lat jest niewidoma.

Pani Anna (60 lat) uśmiech na jej twarzy wywołuje picie dobrej kawy z pianką w połączeniu ze słodkim ciastkiem. Lubi zwierzęta, a najbardziej swojego ukochanego kotka. Pracowała jako weterynarz. 

Pan Robert (43 lat) jest prawdziwym miłośnikiem radia. Nie ma dnia, by go nie słuchał. Interesuje się historią II wojny światowej. Słucha muzyki disco polo i muzyki z lat 80. Pan Robert jest niewidomy.

Pani Magda (30 lat) jest uzdolniona muzycznie. Gra na keyboardzie. Interesuje się muzyką klasyczną, ale także świetnie odnajduje się w przebojach z lat 80. Lubi robótki ręczne, szaliki i czapki na drutach nie są dla niej problemem. Lubi również szydełkować. Pani Magda jest niewidoma od urodzenia. 

Pani Stanisława (92 lata) jest miłośniczką muzyki. Była wykładowczynią muzyki na uczelni wyższej. Grała na pianinie. Obecnie stan zdrowia nie pozwala jej na aktywność muzyczną.

Pani Małgorzata (89 lat) jest amatorką słodkości. Bardzo lubi śpiewać. Wcześniej śpiewała w chórze. Pracowała jako samodzielna księgowa.

Pani Felicja (89 lat) jest miłośniczką dobrej herbaty. Chętnie czyta książki, także te podejmujące tematykę polityczną. Interesuje się polityką oraz sztuką (szczególnie malarstwem i motywem aniołów). Jest wrażliwa na piękno. Ma za sobą liczne podróże.

Pani Jolanta (72 lata) jest miłośniczką przedstawień teatralnych oraz starych filmów. Wrażliwa na poezję. Lubi kwiaty. Była nauczycielką języka polskiego. 

Pani Teresa (73 lata) ma serce do zwierząt. Interesuje się astrologią i medycyną naturalną. Nie straszna była jej ciężka praca, bo wcześniej pracowała w gospodarstwie.