Festiwal Piosenki Inteligentnej BEZ LIPY: Koncert Marii Peszek

Maria Peszek

5 sierpnia 2016 20:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Na początku była „Miastomania”. Projekt składający się z płyty przygotowanej przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny. To właśnie „Miastomania” wywindowała Marię Peszek na sam szczyt polskiej sceny muzycznej. Jej drugi album, „Maria Awaria”, ukazał się we wrześniu 2009 roku i okazał się jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Wielki sukces komercyjny i artystyczny, ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą, zaproszenia na występy na najważniejszych festiwalach muzycznych (Heineken Open’er, Sopot, Jarocin i OFF Festiwal) ostatecznie potwierdziły status artystki – jednej z najważniejszych postaci na krajowym rynku muzycznym.
Najbardziej przejmującym i bezkompromisowym krążkiem okazał się „Jezus Maria Peszek” z października 2012 roku. Wywołał skrajne emocje — jednych zachwycił i uzależnił, innych drażnił i sprawiał ból. Jedno jest pewnie – nikogo nie pozostawił obojętnym. Niedawno świat usłyszał kolejny koncept album Marii Peszek. Tym razem to 11 piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Piosenek na niespokojne czasy, radykalnie pacyfistycznych treści…

Support: Agyness B. Marry

Mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Jej debiutancki, imienny album to 12 brudnych, rockowych utworów, nagranych bez zbędnych ulepszeń. Realizatorem nagrań jest Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album, na którym delikatność miesza się ze skrajnością garażowego grania.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia TUTAJ

Program drugiego dnia festiwalu TUTAJ

mariapeszek.pl
facebook.com/AgynessB.Marry

ZDJĘCIA