KONCERT: JASKUŁKE SOLO

Plakat imprezy

10 grudnia 2017 18:00

 Sala pod Amfiteatrem w Olsztynie

Wybitny pianista, jeden z najciekawszych polskich muzyków jazzowych średniego pokolenia. Muzyka Jaskułke jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju, a w wersji koncertowej ekspresyjna i wręcz hipnotyzująca!

Sławek Jaskułke – pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artysta ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz, Symphony Hall Chicago, Carnegie Hall Nowy Jork, International Performing Arts Center Moskwa. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów”, prezentowanego premierowo w Shanghaju i Singapurze oraz na scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. W czerwcu 2013 roku wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej „Corso Polonia” w Rzymie.

Jaskułke to jeden z tych artystów, których twórczość otwiera drzwi dla nowych, nieoczywistych rozwiązań i dowodzi, jak wiele jest jeszcze do odkrycia we współczesnym jazzie. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu, późnego romantyzmu, a nawet elementy barokowo polifonizującej improwizacji. Po wielu latach muzycznych poszukiwań Jaskułke dochodzi do momentu, w którym ważna staje się dla niego cisza, dbałość o najmniejszy detal i spójna forma całości. Jego koncerty na całym świecie wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, a płyty od wielu lat są nagradzane znakomitymi recenzjami ze strony fachowych czasopism i recenzentów muzycznych.

Bilety w cenie 35 zł do kupienia TUTAJ

Punkty sprzedaży biletów:
Informacja Kulturalna
, ul. Dąbrowszczaków 3 (PN-PT, 11:00-17:00)
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25 (WT-ND, 11:00-17:00)

jaskulke.com.pl

ZDJĘCIA