Koncert: AURELIA LUŚNIA PO GODZINACH

Plakat koncertu

24 listopada 2017 19:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Tytuł koncertu PO GODZINACH jest równocześnie tytułem wydanego przez artystkę albumu. To już trzecia płyta Aurelii Luśni, ale pierwsza autorska oraz na pewno najbardziej osobista.

Nowy, autorski album Aurelii Luśni – PO GODZINACH, to muzyczna podróż do kobiecego świata z pełną gamą emocji. Płytę promuje singiel „Fajna nieFajna”, inspirowany tematem społecznych powinności stawianych kobietom. Muzykę do wszystkich utworów skomponowała sama artystka, autorami tekstów są Joanna Piwowar-AntosiewiczAurelia Luśnia i Piotr Banaszek. Ten album, jak mówi Aurelia to „spójność w różnorodności”. Brzmienia akustyczne z wykorzystaniem np. tank drumu, cymbałów czy mandoliny przeplatają się z elektro-popem. Producentami muzycznymi płyty są Andrzej Izdebski oraz Leszek Biolik.

„Po godzinach robimy rzeczy najprzyjemniejsze, zatrzymujemy się, żeby smakować życie, stąd tytuł płyty”. Jak mówi sama artystka – PO GODZINACH to płyta na dzień i noc. Znajdują się na niej ulotne, spokojne kompozycje, jak i wyraźne, mocne brzmienia.

Aurelia Luśnia – absolwentka wydz. wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in. Festiwalu operetkowo–musicalowego „Face to face” – Grand Prix (Poznań 2011,2009), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013), Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (Olsztyn 2006).
Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya (2008). Posiada bogaty repertuar zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy, złożony z kompozycji własnych oraz współtworzącego z nią gitarzysty Pawła Stankiewicza. Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009r. Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010r. w konkursie prowadzonym przez Radio Olsztyn.
W roku 2014 ukazał się album „Pozytywka” skierowanym do młodszej widowni, który złożony jest z disneyowskich, polskich oraz autorskich kołysanek. Miała przyjemność występować jako solistka z Zespołem Polskim w Izraelu oraz na Syberii (trasa koncertowa, 2008r.)
W 2010 r. nagrała piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej” oraz„Tradycja” (2011r.). Jej interpretacje piosenek J. Brela oraz P. Conte również pojawiły się na płytach wydanych przez wydawnictwo MTJ obok takich artystów jak K. Groniec czy M. Bajor. Została zaproszona do udziału w spektaklu z piosenkami francuskimi w warszawskim Teatrze Rampa(premiera II 2012r.)
Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi…” do sł. ks. J.Twardowskiego z muz. H. F. Tabęckiego.
Od 2006r. współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami festiwalu „Zaczarowana piosenka”.

Zapraszamy do sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.
Album „Po godzinach” to muzyczna podróż do kobiecego świata z pełną gamą emocji, w którą zabierze nas Aurelia Luśnia z zespołem.

24 listopada 2017, godz. 19:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena
ul. Okopowa 1

ZDJĘCIA

Bilety zostały wyprzedane