Koncert grupy T.Love

Zespół T.Love

25 sierpnia 2017 20:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Nie ma przesady w twierdzeniu, że na muzyce T.Love wychowało się już kilka generacji słuchaczy. Ten zespół to dziś prawdziwa instytucja! Sceniczna charyzma i intrygujące teksty Muńka Staszczyka w połączeniu z muzyczną wszechstronnością jego kolegów z zespołu, odważnym eksperymentowaniem ze stylami muzycznymi i śmiałym czerpaniem z tradycji rock and rolla sprawiają, że tego zespołu po prostu nie sposób pomylić z kimś innym. T.Love to bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych zespołów w kraju, którego co najmniej kilka utworów stało się prawdziwymi hymnami pokolenia.

Dziś, po 35 latach na scenie, ta ikona polskiego rocka wyrusza w trasę najnowszego, znakomitego albumu zatytułowanego bezpretensjonalnie „T.Love”. Jak mówią sami muzycy:

W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz… Muniek śpiewa o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie zniewolonej terrorem, uchodźcach, wszystkich naszych fobiach i zagrożeniach… Jest też kawałek „Warszawa Gdańska”, poświęcony pamięci zmarłego na początku ubiegłego roku Davida Bowiego. Album – jak mówi Muniek – ostro buja muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk, tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown czy Stax z białym rock’n’rollem.

Bilety w cenie 45 zł.

t-love.pl

ZDJĘCIA