KONCERT: WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

Mazolewski - portret

30 grudnia 2017 19:00

 Dziedziniec olsztyńskiego Zamku, ul. Zamkowa

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Analogowe brzmienie kwintetu, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Słychać tu echo muzyki Davisa, Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aphex Twina.

Wojtek Mazolewski Quintet to reprezentanci polskiego jazzu w najlepszym wydaniu. Niewielu jest w Polsce artystów tak często zapraszanych na występy zagraniczne, niewiele jest gatunków muzycznych, których przedstawiciele tak łatwo przełamują granice i których twórczość jest zrozumiała w niemal każdym zakątku świata.

Mówią o nim – propagator jazzu. Wojciech Mazolewski przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Skład:
Wojtek Mazolewski
Piotr Chęcki
Cyprian Baszyński
Joanna Duda
Qba Janicki

Bilety w cenie 40 zł do kupienia TUTAJ

Punkty sprzedaży biletów:
Informacja Kulturalna
, ul. Dąbrowszczaków 3 (PN-PT, 11:00-17:00)
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25 (WT-ND, 11:00-17:00)

mazolewski.com

ZDJĘCIA

Logo Centrum Polsko-Niemieckiego   Logo Restauracji ZamkowejLogotyp BGŻ