LOCAL WARMING BEFORE: SONAR SOUL

Plakat wydarzenia

14 lutego 2019 20:00

Klub Mięta

Olsztyn, ul. Św. Barbary 9

Grzejemy elektroniczne silniki przed Local Warming Electronic Festival! Tym razem biforowe oczekiwanie wypełni Sonar Soul, czyli połowa projektu RYSY oraz klimatyczny producent i DJ z Wawy. Swój eklektyczny styl określa jako styk soulful electronic / abstract hip-hop, przechodząc płynnie od elektronicznego eksperymentu do muzyki tanecznej. Do Olsztyna przyjedzie z projektem SONAR, w skład którego wchodzą również: wokalistka Lena Osińska, pianista Artur Bogusławski i perkusista Rafał Dutkiewicz. Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy „Pętle” (2016) i „Torino” (2018), na których prezentują swoją wizję elektroakustycznej muzyki współczesnej z pogranicza popu i awangardy, charakteryzującej się klubową pulsacją, analogowym brzmieniem i wyjątkową emocjonalnością. W tym roku zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce (m.in. Orange, Męskie Granie), a ich utwór „Tak jak chcę” na YouTube odtworzono ponad milion razy. Sonar Soul grał już z Pauliną Przybysz i Noviką, grał na Open’erze i na Tauron Nowa Muzyka. Teraz zagra dla Was w Klubie Mięta w ramach Local Warming.

Sonar Soul: uknowme.bandcamp.com/album/sonar-soul-trip-to-a-ep
Projekt Sonar: uknowme.bandcamp.com/album/sonar-torino-lp

Na tym nie koniec. Walentynkowa odsłona Local Warming Before to dodatkowe występy dwóch znakomitych artystów – najlepsza zabawa przy dźwiękach, które wygenerują Pejzaż oraz Feel. Za projektem Pejzaż stoi Bartosz Kruczyński, człowiek-orkiestra, znany z duetu Ptaki, nagrywający również jako The Phantom, Earth Trax oraz pod własnym nazwiskiem. Artysta odkrył magiczną formułę stylowego i melancholijnego łączenia nut retro z brzmieniami nowoczesnymi, idącymi w stronę deep house’u, downtempo czy ambientu. Jego album „Ostatni dzień lata” to cudownie leniwe kolaże sampli polskich utworów z dawnych lat i mnóstwo błogich emocji. Natomiast Tomasz Feel Oczkowski to 1/3 TAS, na scenie od 2005 roku. DJ, promotor, perkusista amator. Zafascynowany rytmem, basem i melodią. Jego solowe sety to mieszanka stylów, od downtempo po techno. Ucieka schematom i szufladkowaniu dzięki szerokiej perspektywie. Wraz z kolektywem TAS zorganizował i zagrał dziesiątki imprez na terenie całej Polski.

BILETY w cenie 15 zł do kupienia na bilety.mok.olsztyn.pl
oraz w Informacji Kulturalnej przy ul. Dąbrowszczaków 3 (PN-PT, 11:00-17:00, wejście od ul. Mrongowiusza)

UWAGA
Tak się szczęśliwie złożyło, że lutowa odsłona Local Warming Before wypada w walentynki.
Z tej okazji mamy dla Was wyjątkową elektro-promocję – pary wchodzą na jeden bilet!
Zabierzcie swoją drugą połowę, spakujcie zabawki i wpadnijcie na pląsy do klubu Mięta 😉

WARSZTATY
Z myślą o elektro-maniakach przygotowaliśmy specjalny bonus: wyjątkowe, otwarte warsztaty z produkcji muzycznej z Sonar Soul!
Tuż przed koncertem, dokładnie o godz. 19:15 w klubie Mięta Łukasz Stachurko pokaże, jak przy użyciu kompa tworzy się muzykę.
Szansa, by pogadać z artystą, który maczał palce w albumie nominowanym do tegorocznych Fryderyków. Spotkanie jest bezpłatne.

facebook.com/sonarsoul

ZDJĘCIA