MODERATO: NOWY ROK, STARE PRZEBOJE

Moderato

21 stycznia 2018 17:00

MIEJSCE: Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Sala Kameralna


 

Oficjalny komunikat jest taki: pod kierownictwem muzycznym Włodzimierza Jarmołowicza i przy  akompaniamencie Damiana Michałowskiego dawne – czasem zapomniane – przeboje wykona Zespół Wokalny „Moderato”.
Nieoficjalnie możemy zdradzić: szlagiery i evergreeny XX wieku, które nieinwazyjnie wpadają do ucha i godne są każdego balu.

Działający przy Miejskim Ośrodku Kultury Zespół Wokalny MODERATO powstał w kwietniu 1984 roku w Olsztynie. Początkowo była to grupa żeńska, wywodząca się z chóru Zespołu Pieśni i Tańca OLSZTYN, później dołączyli do niej także mężczyźni – z tegoż samego zespołu, a także z chóru olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Od początku pieczę nad zespołem sprawuje Włodzimierz Jarmołowicz, który opracowuje muzycznie wszystkie prezentowane przez chór pieśni i jednocześnie komponuje nowe utwory. Na fortepianie, również od 1984 roku, akompaniowała zespołowi Alina Malinowska. Obecnie rolę tę pełni Damian Michałowski. Moderato ma na swoim koncie nagrania radiowe i ponad sto koncertów w wielu miastach Polski, a także za granicą.
Repertuar Moderato to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Włodzimierz Jarmołowicz dba o to, by piosenki chóru były melodyjne, łatwo wpadające w ucho, o niebanalnych tekstach. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

WSTĘP WOLNY