NOCE (NIE TYLKO) BLUESOWE

14 lipca 2018 19:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

W tym roku okręt flagowy OLA – Olsztyńskie Noce Bluesowe – zmienia nieco kurs. Zamiast płynąć wzdłuż z dawien dawna zakreślonych południków gatunku, kieruje się ku wyspom założycielskim wielu odmian muzyki.
Zapraszamy Państwa na nieco inną odsłonę nietoperzowego święta! Strażników i ortodoksów bluesowej pieczęci prosimy o wyrozumiałość, świadomie i lekko zacieramy jej tożsamość, aby zyskała bardziej otwarte oblicze.
Jesteśmy przekonani, że blues nie musi być gatunkiem hermetycznym, skupiającym jedynie długoletnich fanów – widzimy go jako płaszczyznę muzycznego porozumienia, jako źródło, z którego wyrastają inne gatunki muzyczne.

Tego lata zapraszamy zatem na NOCE (nie tylko) BLUESOWE!

Wracamy do korzeni muzyki – będziemy eksploatować nie tylko bluesa, ale i inne „rdzenne” gatunki, które leżą u podstaw wszystkich współczesnych stylów muzycznych. Pojawi się więc blues, swing, jazz, a nawet etno.

Dodatkowo informujemy, że nie rozstajemy się z tradycją koncertów pod szyldem Dobranocek Bluesowych – Olsztyńskie Dobranocki będą organizowane w Galerii Sowa, Ul. Zamkowa 2. (http://www.sowa.olsztyn.pl/)

14.07 (sobota), 19:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena

Drugi dzień jest w klimacie koncertów festiwalowych – wystąpią artyści związani z bluesem i pokrewnymi gatunkami:

1. Hubert Szczęsny & The Dharma Bums (laureaci ubiegłorocznej edycji ONB)
2. Makar & Children of the Corn (laureaci ubiegłorocznej edycji ONB)
3. The Freeborn Brothers
4. Jazz Band Młynarski-Masecki

Bilety:
40 zł – przedsprzedaż do 22 czerwca
50 zł – cena regularna od 23 czerwca

www.bilety.mok.olsztyn.pl