OCIEPLACZ - Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

OCIEPLACZ

17 czerwca 2018 13:00

Galeria DOBRO

ul. Stare Miasto 24/25

OCIEPLACZE to interwencja w kilku punktach przestrzeni miejskiej, które nie są „ostyropianowane”.

Zabieg wpisuje się i komentuje w sposób humorystyczny tendencje pozornego odnawiania elewacji budynków. Pączkujący, długotrwały trend wspólnot mieszkaniowych obserwowany z niepokojem przez wyczulonego estetycznie mieszkańca wciąż narasta niczym, grzyb-huba. Projekt Ocieplacz zadrażnia przestrzeń miejską, jest swojskim odnośnikiem do panującej (błędnej) tendencji dbałości o architekturę. Ocieplacz niczym wirus przenosi się w miejsca, które bronią się swoją formą i funkcją przed styropianową inwazją.
Na zaproszenie Galeria DOBRO​ artystka Kasia Rysiak przeprowadzi akcję OCIEPLACZ w przestrzeni miejskiej Olsztyna.

Oczy szeroko otwarte – wypatrujcie nas 17 czerwca.
0 13.00 wyruszamy z Galerii Dobro w towarzystwie Kasi Rysiek i styropianem na spotkanie z olsztyńską architekturą. Podczas projektu będziemy ingerować w przestrzeń miejską, zaznaczymy budynki, przystanki, latarnie i drzewa rewitalizacyjnymi błędami.

Kasia Rysiak ur. 1986 w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wydział Grafiki oraz łódzkiej ASP, wydział Tkaniny i Ubioru.
Na co dzień pracuje w kolektywie Pracownia Wschodnia na warszawskiej Pradze. W projektach artystycznych działa interdyscyplinarne, poruszając tematy społeczne. Współtworzyła markę odzieżową Mamapiki (2009-2015), w designie wykorzystuje niezagospodarowane nisze do tworzenia nowych oblicz istniejących projektów. Aktualnie pracuje nad modernistycznym kompletem szachowym oraz rzemieślniczymi notesami do nut.