Potańcówka przy muzyce na żywo

Kolorowe instrumenty

27 sierpnia 2017 19:00

Potańcówka na ul. Rodziewiczówny.

Zapraszamy na ostatnią tego lata zabawę przy muzyce na żywo. Podczas potańcówki usłyszymy muzykę etniczną różnych europejskich kultur. Będzie też możliwość nauczenia się wspólnych tańców; w parach, kole czy korowodzie. W programie tańce polskie, szwedzkie, portugalskie, węgierskie, bretoński fest-noz i francuski balfolk.

Muzyka: Agregandado
Tańce: grupa n obrotów

Agregandado
Toruński ensamble instrumentalny, który wyłonił się z poniedziałkowych Sesji Melodii Tanecznych Tradycyjnie, organizowanych przez grupę n obrotów. Muzycy grają do tańców szwedzkich, polskich oraz ogólnie znanego balfolku. Na brzmienie Agregandado składają się smyczki w towarzystwie instrumentów dętych.

grupa n obrotów
Pasjonaci tańców tradycyjnych, nierzadko mocno wirowych. Fascynują ich muzyczno-taneczne tradycje północnej Polski oraz krajów, w których taniec polski przed wiekami się zadomowił, w szczególności Szwecji i Francji. Wędrują w poszukiwaniu dawnych mistrzów tańca, gry i śpiewu. Sami też nie tylko tańczą, ale i muzykują. Regularnie prowadzą w Toruniu otwarte na wszystkich amatorów tańca zabawy taneczne, tzw. potańcówki.

WSTĘP WOLNY

nobrotow.pl

ZDJĘCIA