Projekcja filmu MAŁŻOWINA z Marcinem Świetlickim w roli głównej

Kadr z filmu MAŁŻOWINA

18 listopada 2017 18:00

Amfiteatr im. Czesława Niemena

ul. Okopowa 1

Planowane spotkanie z Marcinem Świetlickim wokół autobiografii poety pt. „Nieprzysiadalność” nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.

Zapraszamy do sali pod Amfiteatrem im. Cz. Niemena na projekcję filmu Wojciecha Smarzowskiego „Małżowina” (1998). W roli głównej: Marcin Świetlicki.

„Małżowina” to rzecz o samotności. Atmosfera wyobcowania, jałowej egzystencji i zaniku uczuć. Film z pogranicza fabuły i eksperymentu jest adresowany przede wszystkim do młodego widza, wychowanego na teledyskach MTV, punkowej muzyce i prozie Franza Kafki. Polska, lata 90. Trzydziestoletni mężczyzna wynajmuje mieszkanie, aby odizolować się od świata, znaleźć potrzebny spokój do napisania książki. Mijają dni, tygodnie, miesiące. Bohater codzienne wykonuje banalne czynności. Widzimy, jak spędza czas, kiedy jest sam, jak godzinami leży na łóżku, jak toczy walkę ze skrzypiącymi drzwiami szafy i uczestniczy najpierw w awanturach dobiegających zza ściany, a w końcu w morderstwie… Kolejne próby przystąpienia do pracy nie przynoszą rezultatu. Po upływie roku mężczyzna, nie napisawszy ani jednego zdania, opuszcza mieszkanie.

Film psychologiczny, Polska, 1998, 64 min.
reżyseria: Wojciech Smarzowski
obsada: Maciej Maleńczuk, Marcin Świetlicki.

WSTĘP WOLNY

ZDJĘCIA