WARSZTATY I KONCERT T.ETNO

plakat imprezy

20 lipca 2018 09:00

Scena Staromiejska

ul. Stare Miasto 33

9:00-16:00 – WARSZTATY T.ETNO

Zapoznaj się z pochodzeniem i przeznaczeniem rzadkich instrumentów, zagraj na nich i stwórz wspólną „wieloetniczną” kompozycję muzyczną.

Projekt obejmujący cykl warsztatów oraz koncert – dwudniowe warsztaty prowadzone przez Tomasza Drozdka, multiinstrumentalistę etnicznego, kompozytora, perkusistę, pedagoga i kolekcjonera nietypowych instrumentów z całego świata.
Drozdek jako T.ETNO wydał dwie solowe płyty („Dźwięki (z) krypty” oraz „(u)Twory”), a jego kompozycje pojawiały się na antenie radiowej Trójki. Współpracował m.in. z Ifi Ude, Mariką, Katarzyną Pakosińską, Czesławem Mozilem, Marianem Opanią, Magdą Umer, Krystyną Tkacz, Anną Marią Jopek, Natalią Niemen, Kubą Badachem i zespołem TGD. Artysta jest również członkiem grupy teatralnej MUMIO oraz kilku zespołów muzycznych.
Podczas warsztatów zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt instrumentów pochodzących z rożnych kultur i często bardzo odległych od siebie regionów. Uczestnicy warsztatów nie tylko zapoznają się z pochodzeniem i przeznaczeniem rzadkich instrumentów, ale będą też mieli okazję zagrania na nich i stworzenia wspólnej „wieloetnicznej” kompozycji muzycznej.
Efekty warsztatów będzie można usłyszeć podczas koncertu wieńczącego nasz T.ETNO projekt.

Zapisy: animacja@mok.olsztyn.pl

ZDJĘCIA


 

19:00 – KONCERT T.ETNO
Przyjdź i posłuchaj niezwykłych dźwięków wydawanych przez egzotyczne instrumenty: lira sępia, udu, lira korbowa, drumla, cytra wietnamska, łuk ustny, happy drums, bębny djembe, janczary czy ośla szczęka.

WSTĘP WOLNY

DZIEŃ DRUGI