ŻYWE REPRODUKCJE

Plakat wydarzenia

19 stycznia 2019 12:00 - 19:00

Kamienica Naujacka

ul. Dąbrowszczaków 3

Żywy obraz to forma z pogranicza teatru i malarstwa. Postacie zastygłe w ekspresyjnej pozie odtwarzają dzieło sztuki: scenę, portret. Jak stworzyć Żywy Obraz, charakteryzację do niego? Jaki efekt przyniesie przełożenie sceny z obrazu na scenę teatralną? Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty charakteryzacji, na których powstaną zdjęcia żywych portretów, warsztaty reprodukcji malarstwa różnymi technikami. Pojawią się też monidła, a po południu odbędzie się spektakl Olsztyńskiego Teatru Ulicznego, który zaprezentuje nowatorski „obraz” karnawału.

Program:

12:00-19:00
Portrety mistrzów – monidła

Na korytarzach Kamienicy Naujacka staną reprodukcje znanych portretów… bez twarzy. Zastąpić je będzie mogła każda twarz, stając się elementem obrazu. Monidła będą dostępne podczas całego wydarzenia i każdy będzie mógł zrobić sobie „w nich” zdjęcie.

WSTĘP WOLNY

11:00-13:00
Warsztaty plastyczne „Reprodukcja inaczej…”

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 7 lat, podczas których powstaną reprodukcje znanych obrazów z wykorzystaniem rozmaitych technik. Zadaniem uczestników będzie stworzenie reprodukcji jak najwierniej oddającej oryginał. Należy zabrać ze sobą dużo chęci i kreatywności, nie potrzeba nic więcej.

Zajęcia poprowadzi Ewa Kaczmarek.

WSTĘP WOLNY (limit 10 miejsc, obowiązują zapisy: dak@mok.olsztyn.pl)

14:00-17:00
Warsztaty charakteryzacji

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Na pięciu stanowiskach powstanie pięć Żywych Portretów. Każdy uczestnik-charakteryzator musi przyprowadzić osobę, która będzie jego modelem. Zyska on „nową twarz”, a jego przemiana zostanie uwieczniona na zdjęciu. Po zakończeniu Żywe Portrety zawisną w Kamienicy Naujacka. Bądź jak Van Gogh, Picasso, Witkiewicz czy Warhol lub postacie z ich obrazów!

Zajęcia poprowadzi Pink Kirin FX.
Zdjęcia wykona: Jarosław Poliwko Studio Receptor

WSTĘP WOLNY (obowiązują zapisy: dak@mok.olsztyn.pl)

Uwaga!
Zaplanowany na godz. 18:00 występ Olsztyńskiego Teatru Ulicznego został przeniesiony.
Odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 19:00 w Kamienicy Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3.

Szczegóły TUTAJ

ZDJĘCIA