facebook wydrukuj zgłoś błąd

Ogłaszamy wszem wobec listę finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA 2020!  Oto oni, najlepsi z najlepszych  (w kolejności alfabetycznej).

Blue Willmingtons [Starogard Gdański] / blues rock
Choć Blue Willmingtons nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji lidera grupy amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

Fake Logic [Gdańsk] / rock progresywny
Fake Logic to trójmiejski zespół poruszający się w klimatach rockowo- metalowych, wzbogaconych o elementy progresywne. Twórczość grupy to wynik ścierania się różnych charakterów, inspiracji oraz gatunków muzycznych. Grupa składa się z wieloletnich znajomych, którzy tworzyli inne projekty na przestrzeni kilkunastu lat. Zespół w 2014 nagrał pierwsze demo umożliwiające występy w lokalnych klubach oraz prezentację w lokalnych rozgłośniach radiowych. W roku 2019 zostaje nagrany debiutancki album.

In Blanco [Wrocław] / rock alternatywny
In Blanco powstało w 2016 roku we Wrocławiu z inicjatywy przyjaciół z ogólniaka: Rafała Wolnego, Karola Pyrzaka i Szymona Rudnickiego. Niedługo potem skład uzupełnili Dawid Marczak i Filip Głuszek. Grupa zadebiutowała przed szerszą publicznością na początku 2018 roku, występując w atrium Teatru Capitol. W połowie roku In Blanco weszło do studia i nagrało utwory na pierwszą EPkę. 2019 to już czas regularnego występowania na scenach Dolnego Śląska. Grupa zajęła m.in. II miejsce w konkursie PK Rock w Legnicy, II miejsce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław czy II miejsce w finale X edycji Muzyki Młodego Wrocławia. W połowie ubiegłego roku ukazała się pierwsza EPka zespołu, której posłuchać można było na antenie Radia RAM czy Radia Wrocław oraz na platformach streamingowych. Obecnie In Blanco koncentruje się na wydaniu kolejnego wydawnictwa oraz występowaniu na scenach ogólnopolskich.

Mojo Pin [Łódź] / rock alternatywny
Połączenie ukraińskiego pieśniarstwa i alternatywnej kalifornijskiej rockerki, co razem brzmi zupełnie inaczej, ale nie do końca. W tym roku ukazało się debiutanckie EP – „Homemade Sky”.

Oreada [Moszczenica / Łódź] / folk
OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał prawie 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, a także w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź i Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019 (Łódź) czy Festiwalu Piosenkarnia 2017 (Kraków). W swoim dorobku grupa posiada minialbum (2017 r.) oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie” (marzec 2020).

PARA [Warszawa] / electro pop
PARA to TRZY indywidualności tworzące spójnie, JEDEN STAN SKUPIENIA. PARA to nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Chodź historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów i przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.

Cała szóstka finalistów FEST MUZY 2020 zagra dla was na żywo w olsztyńskim Amfiteatrze już 9 sierpnia podczas Wielkiego Finału Konkursu, czyli Bitamina // Fest Muza 2020.

Nie wiemy kto wygra, ale wiemy, że jest o co walczyć! Zresztą sami sprawdźcie: 

I NAGRODA GŁÓWNA MOK Olsztyn
5.000 zł + mikrofon SHURE SM58 [limitowana wersja urodzinowa SHURE]

II NAGRODA Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
4.000 zł

III NAGRODA
1.000 zł + mikrofon wokalny o wartości 1200 zł ufundowany przez Związek Gmin

WYRÓŻNIENIA
I  – dla najciekawszego muzyka o wartości 1.000 zł brutto ufundowana przez Hurtownia Elektryk
II – dla wyróżniającego się wokalu – mikrofon SHURE BETA 58 [od Polsound]
III – nagroda Radio UWM FM [studio/promocja na antenie] – nagroda przyznawana przez Piotra Szauera
IV – bezpośrednie wejście do finału KORTOFESTu 2021 – nagroda przyznawana przez przedstawiciela KortoFest

Dodatkowo Laureaci otrzymają gadżety od Shure oraz okolicznościowe t-shirty, bluzy, smycze i torby.

Głównym organizatorem FEST MUZA 2020 oraz fundatorem nagrody głównej w wysokości 6 tys. zł jest MOK Olsztyn.

Pozostali fundatorzy nagród Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Polsound

Hurtownia Elektryk

Partnerzy Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Radio UWM FM
Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie
KortoFest