Jesteśmy eklektyczni. Jesteśmy niezależni i ciekawscy. Uwielbiamy działać odważnie. Uwielbiamy, gdy inni prowokują i zadziwiają, spychając nas ze starych, wydeptanych ścieżek. Jesteśmy partyzantami sztuki wysokiej i obrońcami kultury popularnej przed jej hałaśliwą siostrą – rozrywką. Nie budujemy autystycznej „fabryki eventów” – kultura to świat wartości. Kreujemy kulturę w pozytywistycznym sensie, to rdzenny jak słoje drzewa proces. Stoimy po stronie twórców (bez nich nic nie istnieje) i po stronie odbiorców sztuki (bez nich wszystko umiera). Taka schizofrenia – logiczna i piękna.

Tyle o nas. A Ty z czym tutaj zaglądasz?
1. Jeśli bliska jest Ci sztuka ambitna, poszukująca, eksperymentalna, ale też myślisz o rytualnym koncercie, spotkaniu autorskim i innej obecności sztuki, odzywaj się do Działu Organizacji Wydarzeń i Biura Festiwalowego.
2. Jeśli chcesz większej edukacji poprzez działanie, społecznej aktywizacji i kultury jako więzi i pokoleniowego dialogu, jako warsztatu lub happeningu – wal śmiało do Działu Animacji i Edukacji Kulturowej.
3. Jeśli bliski jest Ci tożsamościowy, naukowy i historyczny kontekst kultury, duchowe i materialne dziedzictwo Olsztyna – kieruj się na Muzeum Nowoczesności.
4. Jeśli chcesz większej integracji działań formalnych i nieformalnych środowisk artystycznych Olsztyna, dwa są adresy: Dział Animacji i Edukacji Kulturowej oraz Biuro Festiwalowe.
5. Gdy skupiasz się na współpracy i wymianie programowej z ośrodkami Warmii i Mazur, dzwoń i mailuj do Działu Animacji i Edukacji Kulturowej.
6. Jeśli chcesz, by latem więcej i mocniej się działo na Starym Mieście, adresuj swoje intencje do Działu Organizacji Wydarzeń i Biura Festiwalowego.
7. Jeśli jesteś totalnym szczypiorem sztuki, pisz do Galerii Dobro via sekretariat.
8. A jeśli interesuje cię wynajem sali lub sprzętu – nasz Impresariat to ogarnie.

Aneta Kasperek-Palińska

Beata Szydlik