W ubiegłym roku "uwolniliśmy" przestrzeń dla instruktorów grup twórczych. Zaprosiliśmy do konkursu artystów, twórców, animatorów, którzy pragną realizować własne, autorskie pomysły w obrębie MOK. Zaskutkowało to trzema bardzo wartościowymi projektami: MiastoWy Katarzyny Roszkowskaiej, VlogMOK Szymona Żylinskiego, Muzyczna Fabryka Aleksandra Ostrowskiego.

W tym roku ponowiliśmy Desant Kultury i nie zawiedliśmy się: 31 wniosków!!! Tyle osób zgłosiło się do nas ze swoimi pomysłami działań artystycznych. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności tych, którzy podnieśli rękawicę i chcą razem z nami walczyć o jakość olsztyńskiej kultury. Wszystkie propozycje są niezmiernie ciekawie, dlatego przeraża nas fakt, że z tak wielu znakomitych pomysłów będziemy zmuszeni wybrać tylko trzy. Zwycięzców poznamy 16 października, tymczasem chylimy głowy przed wszystkimi, którzy chcą otwierać olsztyński MOK na światy dotychczas nam niedostępne.

(akt. 01.10.2019)


 

Drugi zrzut Desantu - zawsze sprawdzajcie spadochrony!

Otwarty konkurs „Desantu Kultury” to fala działań radykalnie zaczepnych wobec artystycznych przyzwyczajeń i szablonów. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wzywa i zaprasza twórców, animatorów, pedagogów, wizjonerów do szturmu na ziemię jałową kultury bezwładnej!

Po raz wtóry poszukujemy instruktorów grup twórczych, którzy pod barwami nieskrępowania i niezależności poprowadzą kreatywne zajęcia ze sztuką w roli głównej. Raz, dwa w tygodniu spotykasz się z ludźmi, tworzysz świat i generujesz wirusa kultury. Kurs, kierunek, wysokość lotu i zrzutu zależy wyłącznie od Ciebie.

Kandydatów prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz nadsyłanie ofert w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2019 r. na adres:  lub pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 10-538 Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3.

Regulamin Konkursu i Karta Zgłoszeniowa znajdują się również na stronie mokolsztyn.bip.gov.pl.

Desant Kultury: pod prąd schematom!

(akt. 11.09.2019)


👉 Informacje TVP 3 - emisja 2019.09.09 (mat. TVP 3 Olsztyn)


Pliki do pobrania: