Desant Kultury to taktyczna operacja przeniesienia alternatywy na grunt instytucji. Projekt realizowany we współpracy z wyłonionymi w drodze konkursu instruktorami grup twórczych, którzy od października do czerwca realizują z uczestnikami zajęć autorskie programy warsztatowe w różnych obszarach kultury i sztuki. Twórczo eksplorując zarówno tradycyjne dziedziny sztuki (literatura, muzyka, film), jak i formy interdyscyplinarne czy nowe media, rozwijają artystyczne zdolności, integrują lokalne środowiska twórcze, podnoszą kompetencje kulturowe i estetyczne uczestników.

Tegoroczni Desantowcy Kultury to ludzie młodzi i kreatywni, ze świeżymi głowami i niezbędnym zapasem chęci. W ramach pierwszej edycji funkcjonują trzy moduły:

Muzyczna Fabryka
Ciężka praca, pot i łzy? Nie tutaj! Muzyczna Fabryka to coś, co pokocha każdy, któremu w duszy gra. Jeśli czujesz, że to właśnie Ty, to zapraszamy Cię do Muzycznej Fabryki Aleksandra „Olasa” Ostrowskiego. Poszukujemy dziesięciu pozytywnie zakręconych muzyków, którzy chcieliby się przekonać, że dźwięki mają wiele kolorów, które można wykorzystać w bardzo interesujący sposób. Docelowo chcemy stworzyć aż dwie kapele. Nic nas nie ogranicza!

kontakt
Aleksander Ostrowski

MiastoWY
Z czego składa się miasto? Z budynków, ulic, zieleni, ludzi... Z betonu i marzeń, historii i wizji, pustki i tłoku, wielkich planów i jeszcze większych improwizacji. Razem z Katarzyną Roszkowską zapraszamy tych, którzy chcą zrozumieć, jak funkcjonuje miasto, tych, którzy mają urbanistyczno-architektoniczne zacięcie i tych, którzy wierzą, że Miasto to WY i je tworzący. Razem przygotujemy grę miejską, bo wierzymy, że nikt nie ma monopolu na odkrywanie Olsztyna i nie wszystkie karty trafiły już na stół.

kontakt
Katarzyna Roszkowska

VlogMOK
Na myśl o nowych technologiach czujesz błogie mrowienie na plecach? Media społecznościowe wywołują w Tobie niepowstrzymany dygot ekscytacji? W takim razie projekt Szymona Żylińskiego jest właśnie dla Ciebie. Pod czujnym okiem profesjonalisty zamierzamy stworzyć lokalne środowisko olsztyńskich vlogerów, zanurzonych po koniuszki statywów w kulturowej tkance miasta. Naszą ideą jest nieumiarkowane tarzanie się w twórczej video-ekspresji przy bezlitosnym wykorzystywaniu fenomenu społecznościówek.

kontakt
Szymon Żyliński