Wyniki finałowych zmagań muzycznych pod banderą FEST MUZA:

I NAGRODA GŁÓWNA MOK Olsztyn 5.000 zł + mikrofon SHURE SM58 [limitowana wersja urodzinowa SHURE] – zespół PARA

II NAGRODA Stowarzyszenie Autorów ZAiKS 4.000 zł – zespół Mojo Pin

III NAGRODA 1.000 zł + mikrofon wokalny o wartości 1200 zł ufundowany przez Związek Gmin – zespół Blue Willmingtons

WYRÓŻNIENIA
I – dla najciekawszego muzyka o wartości 1.000 zł brutto ufundowana przez Hurtownia Elektryk – gitarzysta In Blanco
II – dla wyróżniającego się wokalu – mikrofon SHURE BETA 58 [od Polsound] – zespół Strefa 51
III – nagroda Radio UWM FM [studio/promocja na antenie] – nagroda przyznawana przez Piotra Szauera – zespół Blue Willmingtons
IV – bezpośrednie wejście do finału KORTOFESTu 2021 – nagroda przyznawana przez przedstawiciela KortoFest – zespół Mojo Pin
Dodatkowe wyróżnienie – koncert w Ośrodku Kultury w Suszu – Oreada

Wszystkim zespołom, również tym, które się do nas zgłosiły (było ich blisko 80!!!), a nie dostały się do gali finałowej, serdecznie raz jeszcze DZIĘKUJEMY

Do zobaczenia/usłyszenia w 2021

[akt. 09.08.2020]


Ogłaszamy wszem wobec listę finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA 2020!  Oto oni, najlepsi z najlepszych  (w kolejności alfabetycznej).

Blue Willmingtons [Starogard Gdański] / blues rock
Choć Blue Willmingtons nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji lidera grupy amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

In Blanco [Wrocław] / rock alternatywny
In Blanco powstało w 2016 roku we Wrocławiu z inicjatywy przyjaciół z ogólniaka: Rafała Wolnego, Karola Pyrzaka i Szymona Rudnickiego. Niedługo potem skład uzupełnili Dawid Marczak i Filip Głuszek. Grupa zadebiutowała przed szerszą publicznością na początku 2018 roku, występując w atrium Teatru Capitol. W połowie roku In Blanco weszło do studia i nagrało utwory na pierwszą EPkę. 2019 to już czas regularnego występowania na scenach Dolnego Śląska. Grupa zajęła m.in. II miejsce w konkursie PK Rock w Legnicy, II miejsce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław czy II miejsce w finale X edycji Muzyki Młodego Wrocławia. W połowie ubiegłego roku ukazała się pierwsza EPka zespołu, której posłuchać można było na antenie Radia RAM czy Radia Wrocław oraz na platformach streamingowych. Obecnie In Blanco koncentruje się na wydaniu kolejnego wydawnictwa oraz występowaniu na scenach ogólnopolskich.

Mojo Pin [Łódź] / rock alternatywny
Połączenie ukraińskiego pieśniarstwa i alternatywnej kalifornijskiej rockerki, co razem brzmi zupełnie inaczej, ale nie do końca. W tym roku ukazało się debiutanckie EP – „Homemade Sky”.

Oreada [Moszczenica/Łódź] / folk
OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał prawie 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, a także w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź i Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019 (Łódź) czy Festiwalu Piosenkarnia 2017 (Kraków). W swoim dorobku grupa posiada minialbum (2017 r.) oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie” (marzec 2020).

PARA [Warszawa] / electro pop
PARA to TRZY indywidualności tworzące spójnie, JEDEN STAN SKUPIENIA. PARA to nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Chodź historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów i przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.

Strefa 51 [Ostrołęka] / rock/metal
Zespół Strefa 51 powstał w roku 2013 Przez ten czas kilkukrotnie zmieniał się skład zespołu. Zmianie nie ulegał jednak zapał i chęć do tworzenia muzyki! Obecny skład zespołu wykreował się w 2018 roku. Do tej pory zespół zagrał dziesiątki koncertów, zdobywając przym tym kilka nagród, ostatnio wydał debiutancki album zatytułowany W lustrze prawdy, a oprócz tego ma niezliczoną ilość nowych pomysłów i projektów, w które stara się tchnąć w życie.

Cała szóstka finalistów FEST MUZY 2020 zagra dla was na żywo w olsztyńskim Amfiteatrze już 9 sierpnia podczas Wielkiego Finału Konkursu, czyli Bitamina // Fest Muza 2020.

Nie wiemy kto wygra, ale wiemy, że jest o co walczyć! Zresztą sami sprawdźcie: 

I NAGRODA GŁÓWNA MOK Olsztyn
5.000 zł + mikrofon SHURE SM58 [limitowana wersja urodzinowa SHURE]

II NAGRODA Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
4.000 zł

III NAGRODA
1.000 zł + mikrofon wokalny o wartości 1200 zł ufundowany przez Związek Gmin

WYRÓŻNIENIA
I  – dla najciekawszego muzyka o wartości 1.000 zł brutto ufundowana przez Hurtownia Elektryk
II – dla wyróżniającego się wokalu – mikrofon SHURE BETA 58 [od Polsound]
III – nagroda Radio UWM FM [studio/promocja na antenie] – nagroda przyznawana przez Piotra Szauera
IV – bezpośrednie wejście do finału KORTOFESTu 2021 – nagroda przyznawana przez przedstawiciela KortoFest

Dodatkowo Laureaci otrzymają gadżety od Shure oraz okolicznościowe t-shirty, bluzy, smycze i torby.

Głównym organizatorem FEST MUZA 2020 oraz fundatorem nagrody głównej w wysokości 6 tys. zł jest MOK Olsztyn.

Pozostali fundatorzy nagród Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Polsound

Hurtownia Elektryk

Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

Partnerzy Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Radio UWM FM
Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie
KortoFest

[akt. 06.08.2020]


Grasz w kapeli? Świat jeszcze o was nie usłyszał?
W takim razie FEST MUZA jest właśnie dla ciebie!

Ogólnopolski konkurs Miejskiego Ośrodka kultury w Olsztynie ułatwi wam start w przemyśle muzycznym. Dzięki udziałowi w FEST MUZIE zyskujecie wyjątkową szansę na wypromowanie swojej twórczości! Żeby było przyjemniej, laureaci FEST MUZY otrzymają naprawdę niemałe pieniądze i zyskają możliwość nagrania koncertu w profesjonalnym studiu oraz zagrają na finale KortoFestu!

Zgłaszanie zespołów (wyłącznie poprzez poniższy formularz) - do 10.07.2020
Ogłoszenie listy zespołów zakwalifikowanych do finału - 17.07.2020
Konkurs finałowy - 9.08.2020

Fundatorzy nagród Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Polsound

Hurtownia Elektryk

Partnerzy Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
Radio UWM FM
Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie
KortoFest

 


Do pobrania: