O konkursie: organizowany rokrocznie przez Miejski Ośrodek Kultury, adresowany jest do młodych pisarzy z olsztyńskich szkół podstawowych.

Kategorie wiekowe:

Kl. I-III szkoły podstawowej
Kl. IV-VI szkoły podstawowej
Kl. VII-VIII szkoły podstawowej

Kategorie gatunkowe: poezja i proza.

Udział w konkursie jest bezpłatny.


Dokumenty niezbędne do udziału w konkursie:


GALA FINAŁOWA:


WERDYKT 29. KONKURSU LITERACKIEGO „O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA

Jury w składzie: Joanna Chłosta–Zielonka, Alicja Bykowska-Salczyńska i Grzegorz Kasdepke po przeczytaniu 65 prac 64 uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klasy I-III/POEZJA
Nagroda Główna:

Karolina Dzięgiel, Szkoła Podstawowa nr 15
Wyróżnienia:
Antonina Borys, Szkoła Podstawowa nr 9
Filip Miakisz, Szkoła Podstawowa nr 15

W kategorii klasy I-III/PROZA
Nagroda Główna:

Filip Borowski, Szkoła Podstawowa nr 34
Wyróżnienia:
Leopold Smolski, Szkoła Podstawowa nr 15
Dorota Kułakowska, Szkoła Podstawowa nr 7
Filip Burdalski, Szkoła Podstawowa nr 15

W kategorii klasy IV-VI/POEZJA
Nagroda Główna:

Marietta Włodarska, Szkoła Podstawowa nr 7
Wyróżnienia:
Aleksandra Włodarska, Szkoła Podstawowa nr 7
Aleksandra Płaczek, Szkoła Podstawowa nr 19
Kinga Litwinowicz, Szkoła Podstawowa nr 22

W kategorii klasy IV-VI/PROZA
Nagroda Główna:

Nie przyznano
Wyróżnienia:
Ignacy Hajnysz, Szkoła Podstawowa nr 19
Liliana Bagniewska, Szkoła Podstawowa nr 7
Paweł Eliszewski, Szkoła Podstawowa nr 15
Gabrysia Burdalska, Szkoła Podstawowa nr 15
Mateusz Cielecki, Szkoła Podstawowa nr 29

W kategorii klasy VII - VIII/POEZJA
Nagroda Główna:

Nie przyznano
Wyróżnienia:
Anna Pawelczyk-Piłat, Szkoła Podstawowa nr 18
za wiersz „Rozmowa sumienia” Maja Podchul, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny

W kategorii klasy VII - VIII/PROZA
Nagroda Główna:

Milena Połucha, Szkoła Podstawowa nr 34
Nagroda Druga:
Filip Szutowicz, Szkoła Podstawowa nr 2
Wyróżnienia:
Gabriela Prusek, Szkoła Podstawowa nr 15
Barbara Pulińska, Szkoła Podstawowa nr 2