Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury. Na miejsce wydarzeń wybrano jeden z obiektów MOK – budynek byłej Zajezdni Trolejbusowej oraz teren przyległy. W samej Zajezdni powstanie interakcyjna wystawa luźno nawiązująca do fabuły „Akademii Pana Kleksa”, z szeregiem stanowisk animacyjnych i elementami graficznymi zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby projektu, zaś spotkania eventowo-warsztatowe będą odbywały się w czwartki i soboty. W czwartkowe popołudnia pod hasłem „Tajemnice Doktora Paj-Chi-Wo” zaproponujemy spotkania adresowane do dorosłych i starszej młodzieży. W soboty z kolei zaprosimy na familijne działania i warsztaty inspirowane bezpośrednio rozmaitymi wątkami pojawiającymi się w książce Brzechwy. Będzie zatem i Kuchnia Pana Kleksa i Szpital Chorych Sprzętów, i Psi Raj… Witajcie w naszej bajce!

Honorowy patronat nad projektem objęli Spadkobiercy Jana Brzechwy.

Partnerzy:
❤️ Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie
❤️ Bank Żywności w Olsztynie
❤️ Mobilna Laboratoria Przyszłości
❤️ Lewiatan Orbita Sp. z o.o.

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa
1 lipca – 26 sierpnia
Zajezdnia trolejbusowa (ul. Knosały) i okolice

Program Letniego Uniwersytetu im. Ambrożego Kleksa:
1.07 – WYPRAWA DO BAJDOCJI
6.07 – TAJEMNICE DOKTORA PAJ-CHI-WO