Coroczny, organizowany od 2004 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, ogólnopolski konkurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią.

Kategorie konkursu:
człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie)
przyroda (pejzaż, fauna, flora)
architektura

W każdej kategorii jury przyznaje nagrody i unikatowe, ręcznie wykonane statuetki. Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Olsztyna. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas uroczystej gali finałowej, połączonej z wystawą pokonkursową w Galerii Amfilada. Ponadto zostają opublikowane na łamach patronów prasowych oraz w drukowanych i internetowych mediach branży fotograficznej.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń fotograficznych w Polsce. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie dzięki znakomitej obsadzie jurorskiej i wysokiemu poziomowi artystycznemu. Wśród jurorów m.in.: Krzysztof Gierałtowski, Wojtek Wieteska, Jacek Poremba, Tomek Sikora, Ryszard Czerwiński, Izabela Jaroszewska, Marek Marcinkowski, Igor Omulecki, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak, Kaja Werbanowska, Mieczysław Wieliczko.

więcej
omf.mok.olsztyn.pl

tegoroczna edycja


Szczegóły dotyczące tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu latem.