W lipcu i sierpniu, cyklem cotygodniowych koncertów na Scenie Staromiejskiej odbyła się (ponad)lokalna, muzyczna fiesta: od bluesa, przez rock po szanty. Bezpretensjonalna atmosfera, energetyczne kapele. 

TAK WYGLĄDAŁ PROGRAM 2019:

2.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: AVARIAS BRIGADE
Znacie? To posłuchajcie! Koryfeusze olsztyńskich scen pubowych w kowerowej nawałnicy. W setliście: tańce, hulanka, swawola i puszczanie oka do rokendrolowej klasyki.

3.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BRYLANTY & BAŻANTY
Można powiedzieć, że to folkowo-popowy splot turbo-pozytywnych dźwięków i ujmujących osobowości. Ale lepiej chyba powiedzieć, że nie ma mowy, byście usiedzieli przy tym w miejscach.

9.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY
Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.

10.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO
Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.

15.07 PN 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: KSW 4 BLUES
Delta Missisipi ponownie rozleje się od Wysokiej Bramy po Most Jana. Zwycięzcy Małej Sceny ubiegłorocznej Rawy, zanurzeni po uszy w stylistyce południowych Stanów, w aromatycznej wiązance bluesowych rytmów.

23.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: VHS
Jeszcze niedawno jako Create pokazywali, jak grać alternatywny pop. Teraz, już jako VHS, konsekwentnie nie dają zamknąć się w żadnej z szuflad. Emocjonalne teksty, ciekawe brzmienia i dużo świeżości!

25.07 CZ 18:40
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY
Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!

30.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BARTOSZ SŁATYŃSKI
Melodyjny pop-rock z poetyckimi tekstami i lekko brytyjskim osadem indie w wykonaniu muzyka znanego m.in. z Avalanche i Penny Lane.

31.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: POLA CHOBOT & ADAM BARAN
Ona śpiewa i pisze. On gra i komponuje. Wyrośli z tradycji bluesowych, które skutecznie przekuli we własny, nieco minimalistyczny i transowy styl. Od Muddy'ego Watersa po Björk i Radiohead.

6.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: OLSTEN BROTHERS BAND
Olsztyński ansambl pokazuje jak mistrzowsko wykonać ucieczkę do przodu, gdzie wreszcie nie ma hałasu, a muzyka znowu służy przeżywaniu. Nastrojowy wieczór w rytmie slow.

7.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SARA SZYMCZAK
Emanacja letniej beztroski w repertuarze od rhythm'n'bluesa, przez jazz po ambitny pop. Sara Szymczak ze standardami muzyki światowej i własnymi kompozycjami to jak zwykle uczta dla ucha i oka.

13.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: DREAM ATLAS
Progresywna alternatywa Dream Atlas dała im zasłużone zwycięstwo Antyfestu 2017. Zespół eklektyczny, emocjonalny, ze sprecyzowaną wizją artystyczną. Jeszcze o nich usłyszycie.

20.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PO GODZINACH
Chociaż grają po godzinach, pokazują całodobowe serce do muzyki, godne pętli czasowych i akademii muzycznych. Dziarski rock bez niepotrzebnej napinki.

21.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SHANTAŻ
Szuwarowo-bagienna ikona, dla miłośników stylu słodka jak chlupot fal o sterburtę. Szanty, piosenki żeglarskie i turystyczne nie tylko dla urlopowiczów w wakacyjnej drodze na Mazury.

27.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: TRAFFIC JUNKY
Traffic Junky wyładuje solidną porcję stonerowego piachu z esencjonalnie hardrockowym zabarwieniem. Jedną nogą w latach 70. XX wieku, drugą w jutrze, przypomną niedowiarkom dlaczego takie granie się nie starzeje.

28.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WCZASY
Idealna propozycja na zakończenie wakacji. Czasem zimnofalowa motoryka, czasem synth-popowa, melancholijna przebojowość, zawsze mocne, emocjonalne teksty. Alternatywa w najlepszym wydaniu.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.