Święta Bożego Narodzenia to może najlepsza okazja, by poszukać w sobie fantazji i prawdziwie dziecięcego rozmachu. W ten wyjątkowy czas, w którym aż gęsto jest od pretekstów do odłożenia poważnej miny na wieszak, chyba najłatwiej jest poostrzegać świat takim, jakim jest naprawdę: ze wszystkimi szklankami zawsze do połowy pełnymi.

Święta to oczywiście rodzina, dla niektórych również metafizyka. Prezenty, zapachy, poczucie harmonii odkrywane w powtarzalności rytuałów i wyjątkowości doznań. Myślimy jednak, że przy całej okołoświątecznej krzątaninie może dobrze jest znaleźć również miejsce na wstanie od stołu i poszukanie bliskości z ludźmi także poza własnym domem?

Na przykład podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego! Gdzie kierat przyprószony warstewką skrzypiącego pod butem śniegu staje się mniej dojmujący, a magia świąt przestaje być jedynie spłowiałym frazesem. Bo nie da się ukryć, że tradycyjny Warmiński Jarmark Świąteczny jak w soczewce skupia całe piękno bożonarodzeniowej celebry.

W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem "Naturalnie Święta!". Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne.

Przyjdźcie na Stare Miasto. Bądźmy tam razem, nie tylko obok siebie. Wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Na czasem gorzką codzienność - słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem - aromat świerków i woń korzennych przypraw.

Niemożliwe - ktoś powie. Ano przekonajmy się!

Będziemy tam od 12 do 15 grudnia 2019. Dokładny program i opis wszystkich atrakcji już wkrótce pojawi się na naszej stronie.

Głównym organizatorem XI Warmińskiego Jarmarku Świątecznego jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

fot. UM Olsztyn


Do 10 listopada poszukujemy jarmarkowych wystawców, więcej szczegółów w aktualnościach na naszej stronie