Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic to cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu,  organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru  wydaje się proste - wielką sztuką jest!

Nasz pop-artowy portret

Sztuka popularna, a ta wielka, wynoszona na piedestały – czy gdzieś jest jakiś wspólny mianownik? Z pewnością jest nim pop-art. Namalujmy obraz, dopiszmy zabawne komentarze, bawmy się tym co modne, popularne, bawmy się sztuką!

Zapraszamy dzieci od 7 roku życia

Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.

Zajrzyj też: mok.olsztyn.pl/projekty/autobuskultury